פעוט נשכח בניידת משטרה - וניצל בזכות עובר אורח • תיעוד

שני שוטרים הגיעו לחנות בנייה באזור תעשייה בחדרה, מבלי לדעת כלל שהפעוט ברכבם. לאחר כעשרים דקות, הבחין בו אדם שעבר במקום - והזעיק עזרה. "שיחקתי איתו דרך החלון"

ביום רביעי האחרון, פעוט נותר נעול במושב האחורי של ניידת משטרה שחנתה באזור תעשייה בחדרה. למרבה המזל, לאחר כעשרים דקות עובר אורח הבחין בו, איתר את השוטרים שהגיעו בניידת בתוך אחת החנויות - והפעוט חולץ כשהוא בריא ושלם. למרבה ההפתעה, השוטרים כלל לא ידעו שבמושב האחורי של הניידת נמצא הפעוט, כשמי שהשאיר אותו שם, הוא אביו - קצין משטרה שהחנה באותו הבוקר את הרכב באחת מתחנות המשטרה במחוז חוף.

אילן, עובר האורח שהבחין בפעוט, סיפר: "ראיתי איזה צעצוע כזה שעשה תנועות ידיים, ולא הבנתי מה זה. שיחקתי עם הילד רבע שעה דרך החלון ועשיתי לו פרצופים. רצתי לחנות וצעקתי 'חברה יש פה משטרה?' לאחר שצעקתי בפעם השנייה ראיתי שני שוטרים יוצאים באדישות, חטפתי לאחד מהם את המפתח, פתחתי את הדלת, הוצאתי את הילד, הרמתי וליטפתי אותו. התינוק חייך אליי - וזה שווה לי מילון דולר".

 חילוץ הפעוט מהרכב
 

חילוץ הפעוט מהרכב (החדשות 13)

 

הדס שטייף, כתבת גל"צ שחשפה את הסיפור, אמרה כי "בתחקור של השוטרים, הם אמרו שהם ראו כיסא במושב האחורי אבל לא התייחסו לכך. המזל הגדול היה שזה לא היה יום חם, וגם שהשוטרים לקחו את הרכב לסידור שלהם, אחרת התינוק יכל להישאר בו הבה מאוד זמן והאירוע יכל להסתיים באסון". 

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת הדיווח נפתחה חקירה בחשד לרלשנות, שהועברה לטיפול המשטרה במחוז צפון".