השבוע: נקודות המפנה שהכריעו מערכות בחירות

החלק הראשון בפרויקט יעסוק בערב שהכריע את בחירות 1999 – העימות בין נתניהו ליצחק מרדכי. "לא התכוננו לעימות איתו" • "הרגע שבו הסתיימו הבחירות" – מהערב

בחירות 2019: הבחירות לכנסת ה-21 מגיעות לישורת האחרונה, אך המילה האחרונה טרם נאמרה. פרויקט מיוחד לקראת יום הבוחר חוזר לרגעי המפתח ונקודות המפנה שהכריעו מערכות בחירות. הפרק הראשון יתמקד בבחירות 1999 ובעימות שהתקיים בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר מפלגת המרכז יצחק מרדכי בתוכנית "משעל חם". ברק נמנע מלהגיע לעימות, ואנשי נתניהו נתפסו לא מוכנים.

"חמש-שש דקות אחרי שהתחיל העימות אני פתאום רואה שמרדכי בא מוכן ברמות של שנאה בעיניים", סיפר ניסים משעל, שהנחה בתוכניתו את העימות. "היה לו מבט של 'אני הולך להיכנס בו'. והוא הלך ישר על טקטיקה של לערער את הביטחון של נתניהו".

"לא חזינו את האמוציות שיהיו ליצחק מרדכי, על רקע העובדה שנתניהו פיטר אותו בצורה מאוד בוטה", נזכר אביב בושינסקי, לשעבר יועץ התקשורת וראש המטה של בנימין נתניהו. "פשוט לא התכוננו בכלל לעימות עם יצחק מרדכי, התכוננו לעימות מול אהוד ברק. מרדכי לא היה יריב, לא יריב פוליטי וגם לא יריב לעימות טלוויזיוני. באמת, נתניהו מתוך שינה יכול לנצח את יצחק מרדכי בעימות טלוויזיוני".

"הרגע שבו הסתיימו הבחירות" - החל מהערב במהדורה המרכזית