כחלון: "בקדנציה הבאה אני אהיה שר האוצר - או הביתה"

שר האוצר תקף בריאיון במטה המרכזי את חילופי ההאשמות בין נתניהו לגנץ: "שערורייה. שני אנשים שדנים בין עצמם בלבד - לא על התוכניות שלהם ולא על המשפחות שלנו"

בחירות 2019: שר האוצר משה כחלון התייחס אמש (שבת) להקלטות של יו"ר "כחול לבן" בני גנץ שאמר כי "כחלון לא רוצה להיות שר האוצר שמחליף את כחלון". בריאיון למטה המרכזי אמר שר האוצר: "יש לו פה שתי בעיות. הראשונה – עבדו עליו, כי כלכלת ישראל מצוינת, והוא לא יכול לשאול שאלות כי הוא לא מבין בזה", אמר והוסיף: "דבר שני, אני רוצה להיות שר אוצר ורק שר אוצר. אם הוא היה רוצה להיות רציני הוא היה צריך לשאול אותי, והייתי אומר לו שכן".

כחלון תקף את גנץ ואת ראש הממשלה נתניהו על ההאשמות ההדדיות. "שערורייה לדעתי, שני אנשים שדנים בין עצמם בלבד", אמר. "לא על התוכניות, לא על המשפחות שלנו, על הזוגות הצעירים, הקשישים – על כלום. למתלבטים אני אומר: אני לא רוצה שתתלבטו בין תרופות לבין מזון, שלא תתלבטו אם להביא ילד כי זה עולה הרבה כסף. אלו דברים שעסקנו בהם ארבע שנים".

עוד הוסיף כחלון: "אני מחליט על גורלות של אנשים בנושאים כלכליים, ואני רוצה את אמון הציבור. אני לא רוצה להיות שר אוצר לא של ביבי ולא של גנץ. אני רוצה להיות שר אוצר של הציבור, אני רוצה לשמור עליו". לשאלה אם קיימת בו חרטה על שלא נשאר בליכוד אמר: "ממש לא, אני כבר אמרתי – או שר אוצר, או הביתה".

 משה כחלון במטה המרכזי
 

משה כחלון במטה המרכזי (החדשות 13)

 

בעקבות פרסום הקלטות גנץ לפני כשבוע, בו נשמע הרמטכ"ל לשעבר אומר כי שמע מאנשי האוצר שכחלון לא מעוניין להמשיך לקדנציה נוספת, נוצר נתק בין לשכת כחלון לראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור. מרידור אמר בשיחות עם מקורביו שהוא פגוע ולא מוכן לומר אם אכן נפגש עם גנץ או לא. שיחות מסוג אלה בין ראש אגף התקציבים לחברי כנסת הן שכיחות, אך כנראה שהעיתוי הפוליטי הרגיש הוציא את קצפם של כחלון ובאב"ד.

בתחילת החודש הודיעה שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, כי ייתכן שמפלגת "כולנו" תשב בממשלה בראשותו של גנץ: "אנחנו לא פוסלים שום מפלגה ציונית, כל עוד אין מצב שהם מהווים גוש חוסם טכני יחד עם מפלגות אנטי ציוניות שלא מאמינות בזהות הציונית של מדינת ישראל. אם גנץ יצליח להקים ממשלה עם רוב שלם, בלי מפלגות אנטי ציוניות, אז כן, אנחנו לא פוסלים אפשרות כזאת". את הדברים אמרה השרה באירוע "שבת תרבות" בבאר שבע. עוד הוסיפה השרה כי "אני עדיין לא יודעת מי הם כחול לבן, מה עמדותיהם ומה הם מבקשים לעשות למען הציבור. כשמראיינים את אנשיהם אחד אומר יום, והאחר לילה".

בסוף פברואר, מייד לאחר האיחוד בין "חוסן לישראל" ל-"יש עתיד", והקמת מפלגת "כחול-לבן" אמר כחלון: "אני אומר לכם בצורה הכי גלויה, אני לא יודע איפה הכחול ולא יודע איפה הלבן, אני לא יודע אם הם בעד הבנקים או בעד הציבור, אני לא יודע אם הם בעד הקבלנים או בעד הזוגות הצעירים. יש שם בלבול מוחלט".