בתגובה להשלכת המטענים: חיל האוויר תקף מטרות חמאס ברצועה

לאחר שאזעקת צבע אדום נשמעה בעוטף עזה בשל מטענים שנזרקו סמוך לגדר, צה"ל הפציץ שתי עמדות תצפית של הארגון. כלי תקשורת בעזה דיווחו שצעיר נהרג בהפרות הסדר מירי צה"ל

המתיחות בדרום: כלי טיס של חיל האוויר תקף הלילה (ראשון) שתי עמדות תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת, בתגובה להשלכת מטענים לעבר הגדר, בשטח הרצועה, במהלך העימותים הליליים בגבול. מוקדם יותר המטענים גרמו להפעלת התרעת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול, ותושבי המועצה דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי במהלך הפרות הסדר, צעיר בן 24 נהרג ושני בני אדם נוספים נפצעו, כתוצאה מירי צה"ל.

אתמול הודיעו יחידות "השיבוש הלילי" בעזה כי בשבוע הבא פעילויות השיבוש יתקיימו בכל יום לאורך כל גבול הרצועה, החל מ-19:00 בערב ועד שעות הבוקר. עוד הצהירו כי יכפילו את מספרי בלוני התבערה שנשלחים בשעות היום. 

בד בבד, עיתון אל-אחבאר הלבנוני דיווח היום מפי מקורות בחמאס כי הארגון העביר מסרים חדשים לישראל דרך המתווך המצרי בנוגע להבנות הנוכחיות, בהם צוין כי התנועה מאיימת להסלים בקרוב לאור האיחור בביצוע ההבנות שסוכמו בין הצדדים. במקביל, העביר המתווך המצרי לחמאס מסרים ישראלים לפיהם "יגיבו בעוצמה על כל חריגה מההבנות".

בווידאו: הדי פיצוצים נשמעו בעוטף עזה

מקורות פלסטינים מסרו לאתר הפלסטיני "אמד" כי משלחת מודיעין מצרי תגיע מחר לרצועת עזה, כפגישה משלימה לחיזוק "הבנות הרגיעה" בין חמאס לבין הפלגים הפלסטינים ובין ממשלת ישראל.

בתוך כך, פעלו אתמול לוחמי צה''ל לניטרול מטעני נפץ ורימונים שהושלכו אמש על ידי מחבלים בצפון רצועת עזה במהלך הפרות הסדר שהתקיימו סמוך לגבול ביום שישי.

שני צעירים פלסטינים, בן 18 ובן 29, נהרגו ו-55 פלסטינים נוספים נפצעו מירי צה"ל ומפיזור גז מדמיע במהלך העימותים השבועיים בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה - כך נמסר ממשרד הבריאות ברצועה. בהפגנות השתתפו כעשרת אלפים פלסטינים בחמישה מוקדים מרכזיים לאורך הגדר. הם השליכו רימונים ומטענים, יידו אבנים והבעירו צמיגים. כמו כן, נעשו ניסיונות של מפגינים לחתוך את הגדר ולהגיע לשטח ישראל, אך ללא הצלחה.

 איסמעיל הנייה בהפגנות
 

איסמעיל הנייה בהפגנות ( החדשות 13)

 

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, שהגיע למוקד ההפגנות ממזרח לעיר עזה, אמר: "מטרת ההפגנות היא לסיים את הכיבוש, ולכן הן לא יפסיקו עד שהן ישיגו זאת. זה מסר ברור לאויב הישראלי. אם הוא לא יענה לדרישות העם הפלסטיני - כל הצדדים יצטרכו לשאת באחריות". הנייה התייחס גם להסלמה בשטחים: "כל הכבוד לשהידים ולמשפחות בגדה המערבית. הם הוכיחו כי הם חזקים יותר מהכיבוש הציוני".