האם שרון הורה להזיז את גנץ מתפקידו באינתיפאדה השנייה?

בזמן ששימש כמפקד אוגדת איו"ש בתחילת האינתיפאדה השנייה, גנץ קודם לפתע לאלוף ומפקד גיס ע"י מופז. יו"ר כחול לבן: "לא מכיר את הסיפור" • פרק "המקור" המלא ישודר בשני

בתחילת האינתיפאדה השנייה שימש יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כמפקד אוגדת יהודה ושומרון, אך לפתע קודם על ידי הרמטכ"ל דאז שאול מופז לאלוף ולמפקד גיס. סביב המינוי היה וויכוח גדול האם הייתה זו הוראה ישירה מצידו של ראש הממשלה באותה תקופה, אריאל שרון, או האם מופז יזם זאת בעצמו. בעוד שמופז מכחיש את העניין, בלשכתו של שרון זוכרים דבר אחר. 

"שרון פנה לאלוף הפיקוד ולמפקד האוגדה ולמח"ט, שהייתי אני, ואמר – קחו את כל ה-D9 של הצבא ותיישרו את כל המבתרים ביהודה ושומרון", שיחזר תא"ל במילואים, אילן פז, לשעבר מח"ט בנימין. "היה ברור לכולנו שזה לא בר ביצוע. אך במקום להתלהם, גנץ שהיה מפקד האוגדה אמר לחבר'ה, תרגיעו, הכול בסדר ובזה נגמר העניין".
 

בני גנץ ואריאל שרון במהלך האינתיפאדה השנייה
 

בני גנץ ואריאל שרון במהלך האינתיפאדה השנייה (חדשות 13)

 


"יש דברים שאפשר להגיד אותם למצלמה ויש דברים שאפשר לעשות אותם", אמר גנץ בריאיון ל"המקור". "מה לעשות שבאמת אי אפשר ליישר מבתרים ומה לעשות שצריך לעשות את זה בצורה נבונה. הנהון של נימוס משאירים לכתבים בטלוויזיה כי אי אפשר ביהודה ושומרון לפתוח כל פרדס, כל דבר – זה פשוט לא ריאלי. זה אחלה לטלוויזיה אבל זה פשוט לא אמיתי". בנוגע לקידומו בתפקיד לכאורה על ידי שרון אמר: "אני לא מכיר את הסיפור הזה ואני חושב שתבדוק אותו במקומות אחרים".


התחקיר המלא וריאיון עם גנץ בתגובה לתחקיר ישודרו בשני ב-21:15