דונלד טראמפ ובני גנץ, רויטרס

אנשי גנץ פעלו לתאם פגישה עם טראמפ בארה"ב - וסורבו

שליחים מטעמו של יו"ר כחול לבן, שמבקר בוושינגטון, עשו ניסיונות רבים לייצר מפגש בינו לבין נשיא ארה"ב, אך נדחו מנימוקי פרוטוקול. בלשכת גנץ הכחישו את הידיעה

שליחים מטעמו של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ניסו לייצר פגישה בינו לבין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בזמן ביקורו של גנץ בוושינגטון - אך סורבו. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות 13.

נעשו מספר ניסיונות לתאם פגישה, וכולם נדחו. האמריקנים הסבירו את הדחייה בנימוקי פרוטוקול. בלשכת גנץ מכחישים את הידיעה, ובכחול לבן חוששים מהשבוע הקרוב ומקבלת הפנים החגיגית שיעניק טראמפ לראש הממשלה בנימין נתניהו.

 טראמפ וביבי
 

טראמפ וביבי ( רויטרס)

 

לקראת נאומו בוועידת איפא"ק ביום שני, כתב גנץ לחברי רשימת כחול לבן: "חברים שבוע טוב. כולנו אוהבים את מדינת ישראל. שירתנו אותה בצבא, ורבים מאיתנו חזרו וסיכנו את חייהם פעם אחר פעם למען המדינה והחברה. 
עשינו זאת לא למען הימין או השמאל".


"פרשות השחיתות בכלל ועל בסיס נושאים ביטחוניים בפרט וזלזול באנשים, במשפחות שכולות ובזכר חללינו תוך פגיעה וזלזול בנכים בכלל ונכי צה״ל בפרט, מראות כמה נמוך הגיע מי שאין לו אלא את עצמו כמטרה", כתב יו"ר כחול לבן. 

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא לוושינגטון לפגישה עם טראמפ וינאם בוועידת איפא"ק. נתניהו ידון עם הנשיא טראמפ על התוקפנות האיראנית, ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. כמו כן, ידונו השניים על הידוק שיתוף הפעולה בנושאי ביטחון ומודיעין. 

נתניהו יתארח בבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של נשיא ארה"ב. ראש הממשלה נתניהו ינאם בוועידה השנתית של איפא"ק ביום שלישי בבוקר. לאחר נאומו יערוך נתניהו שורת פגישות מדיניות בגבעת הקפיטול, עם מנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל, עם הנהגת הסנאט ועם מנהיג המיעוט בסנאט צ'אק שומר.

 גנץ נואם בהצהרת מפלגת כחול לבן
 

גנץ נואם בהצהרת מפלגת כחול לבן ( החדשות 13)

 


כמו כן, יתקיימו פגישות בבית הנבחרים עם יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, עם הנהגת בית הנבחרים ועם מנהיג המיעוט בבית הנבחרים קווין מקארתי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני המראתו: "אני יוצא הלילה לוושינגטון כדי להיפגש עם הנשיא טראמפ. אני אודה לו על ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני אשוחח איתו על המשך המאבק המשותף שלנו בתוקפנות של איראן. הצעדים שלנו רק יתגברו".