עלוב וחסר תקדים: הלעג לאברמוביץ הוא שפל חדש של הבחירות • דעה

חיקויו של גיבור מלחמת יום הכיפורים ב"ליכוד טי.וי" הוא יותר מאשר מכוער ונמוך. מותר לחקות פרשנים - אך לא ללעוג למראהו החיצוני של אדם שנכווה בהגנה על מדינת ישראל

מותר למתוח ביקורת על פרשנים וניתן אפילו לחקות אותם. אך המערכון ששודר ביום חמישי ב"ליכוד TV", שלועג למראהו החיצוני של פרשן החדשות אמנון אברמוביץ', הוא מתחת לכל ביקורת ודבר שעדיין לא התרחש בשום מערכת בחירות עד היום. אברמוביץ', גיבור מלחמת יום הכיפורים שעל אומץ לבו ודבקותו במשימה קיבל את צל"ש הרמטכ"ל, נהג בטנק בזמן שנכווה באורח קשה בפניו ובגופו כדי להציל את חבריו. ההתבדחות על מראהו החיצוני הוא דבר נורא ועלוב, ואין ספק כי מדובר בצעד מתוסרט ומתוכנן. 

בתשדיר, ששודר כאמור ביום חמישי, נראה המגיש אלירז שדה מראיין שחקן שאופר כמו אמנון אברמוביץ', ששואל אותו: "אני נראה טוב?". שדה השיב לו: "אתה נראה טיל, כמו תמיד". התשדיר עורר גל תגובות נזעמות במערכת הפוליטית וגם ברשתות החברתיות. ח"כ מרב מיכאלי כתבה בטוויטר: "בטלויזיה של נתניהו עושים 'דחקה' על אדם שפניו נשרפו כשנלחם למען המדינה רק בגלל שהוא לא תומך בו. אל תתפלאו למה נתניהו לא מעלה את קצבאות הנכים והקשישים. זה מה שהוא חושב עליהם".


ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הגיב גם הוא בטוויטר למערכון: "הייתי שם באותו יום ארור באוקטובר 73, כשאמנון נשרף, כמעט למוות, למרגלות גבעות מתחם ׳טלוויזיה'". לדבריו, "זה לא אלירז שדה, זה נתניהו. הוא, שרה ויאיר מזהמים את השיח הציבורי, את החיים עצמם, ואת כולנו. בוגדים ביקר ובקדוש מכל - הכרת החוב למי שבזכותם אנחנו חיים. ב-9 באפריל נזכור. מספיק ודי!".
 

ח"כ עמיר פרץ דרש התנצלות מראש הממשלה: "יש חופש ביטוי, ויש חופש שיסוי. יש סאטירה ויש השתלחות מרושעת. ההשפלה של נכי צה״ל היא ההשפלה של כל עם ישראל. היא הבושה של כולנו. ראש הממשלה חייב להתנצל בפני נכי צה״ל כולם. הם כמובן לא חייבים לסלוח ובוודאי שלא לשכוח".