גבאי על הקלטות גנץ: "אני מאמין רק למה שפוליטיקאי אומר בחדר"

יו"ר העבודה התייחס לפרסום בחדשות 13: "אם הוא אומר שיישב עם נתניהו - זה מה שיקרה". גבאי דחה את עמדת כחול לבן בנוגע למפלגות הערביות: "אפסול רק על בסיס קווי יסוד"

בחירות 2019: יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, התייחס הערב (שישי) להקלטות שפורסמו במהלך השבוע בחדשות 13, ובהן אמר יו"ר "כחול לבן", בני גנץ, כי אינו פוסל ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני מאמין רק למה שפוליטיקאים אומרים בחדרים סגורים ולא למה שהם אומרים בתקשורת. אם הוא אמר בהקלטה שהוא יישב עם נתניהו - זה מה שהוא יעשה", אמר גבאי בתוכנית "שישי" עם אילה חסון.

גבאי המשיך לתקוף את מפלגת "כחול לבן": "הטעות הכי גדולה שלהם היא שהם מתמקדים בלהיות המפלגה הכי גדולה. כשהסיפור הוא בכלל הגוש. הם צריכים להביא מנדטים מימין, אבל במקום זה הם מנסים לקחת קולות מאיתנו". לדבריו,  "בסופו של דבר, הסיפור הוא להביא 61 אצבעות שימליצו אצל הנשיא".

 
 
 
 יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי
 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי (החדשות 13)

 

בתגובה לשאלה אם התפכח מחלומו להיבחר לתפקיד ראש הממשלה, השיב גבאי: "אני יו"ר העבודה, תפקידי להוביל את המפלגה לתוצאות הכי טובות שאפשר כדי שנהיה חלק משינוי במדינת ישראל". לדבריו, "אנחנו במאבק גדול מאוד על דמותה של המדינה, כיוון שיש פה רה"מ שאין לו קווים אדומים". גבאי המשיך לתקוף את נתניהו, ואמר: במלחמה שלו כדי להציל את עצמו מכתבי החשדות הוא יעשה הכול גם במחיר פירוק המדינה".

גבאי התייחס בדבריו לסערה שפרצה בעקבות הדרתה של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מהתמונה המשותפת של צמרת הליכוד, רק בשל היותה מזרחית, לדבריו. "אני לא פונה לקול המזרחי, אבל ראיתי את נתניהו, שבכל מערכת בחירות מחפש את הגזען התורן אבל הפעם זה הוא הגזען התורן, והוא הדיח את מירי רגב מהתמונה של השרים. כשרה"מ אומר שהוא הוציא אותה בגלל שהיא מזרחית זה פוגע בנו", אמר גבאי.

 אשכנזי, יעלון, לפיד וגנץ במסיבת עיתונאים של מפלגת כחול לבן בגני התערוכה
 

ביקורת קשה נגד מפלגת "כחול לבן" (החדשות 13)

 


יו"ר מפלגת העבודה דחה את אמירתו של גנץ כי לא יקים ממשלה עם המפלגות הערביות. "מי שמוכן לקבל קווי יסוד משותפים, אפשר להקים איתו ממשלה. קווי יסוד שתומכים בביטחון המדינה, בחתירה לשלום ובכלכלה צודקת", אמר גבאי. נוסף על כך, התייחס גבאי גם לדיווח על הפריצה לטלפון הנייד של גנץ: "בניגוד לנתניהו, בטלפון שלו אין כתבי חשדות על שחיתות והפרת אמונים".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לדבריו של גבאי כי "ראש הממשלה מעולם לא אמר למירי רגב את הדברים המיוחסים לו. ראש הממשלה מכבד את כל העדות".