למי יצביעו תושבי העיר שהצליחה לחזות את תוצאות הבחירות?

בארבע מערכות הבחירות האחרונות, תוצאות האמת ברחובות שיקפו את המצב במדינה כולה. התושבים מכירים באחריות וימשיכו להתלבט עד הרגע האחרון לגבי הפתק שישימו בקלפי

בחירות 2019: בארבע מערכות הבחירות האחרונות התוצאות בעיר רחובות, שיקפו את תוצאות האמת של המדינה כולה. כשאחריות כזאת מונח על כתפיהם של תושבי העיר, השאלה לאיזו מפלגה להצביע הופכת להרת גורל. ובימים אלה, כשבועיים וחצי לפני יום הבוחר, ניתן עדיין למצוא אנשים רבים שמתלבטים לגבי איזה פתק ישימו בקלפי. 

ב"קפה דה לה פה" מתכנס בכל שבוע "פרלמנט", שבו תושבי העיר מחליפים מגוון דעות פוליטיות. "לליכוד אין את ההדר הבית"רי של פעם. בגין היום לא היה נבחר בליכוד", טען אביחי חתוקה. מנגד, בני כהן אמר: "אין לביבי מחליף, תביאו מחליף. תראו איזה בחור יפה אני בגיל 70 – זה בזכות ביבי".

קפה "דה לה פה" ברחובות
 

"קפה דה לה פה" ברחובות (החדשות 13)

 

אתי לבקוביץ', מצביעת מרצ ותיקה, סיפרה כי מה שקורה במערכת הפוליטית "מזכיר לי את פינוקיו ואת בלה. ביבי עם האף הארוך משקר כל הזמן, ובלה היא המצפון שלו - ככה זה מרצ כלפי המדינה". יהודה סנדלר סיפר מדוע לדעתו מפלגת העבודה תהווה אלטרנטיבה לליכוד: "את גנץ אף אחד לא בחר, וכל ההרפתקאות האלה שכל פעם בא כוכב ונעלם לנו - היו לנו הרבה מהסוג הזה".

בשוק העירוני, במרחק של פחות מקילומטר מבית הקפה, הסוחרים אומרים את דעתם בקול רם מבלי לחשוש שיאבדו לקוחות. יוסף דבן, בעל חנות תבלינים בשוק, אמר: "את אנשים לא מעניין מה קורה, הם רוצים להישאר עם מה שיש, וגם אני. הכול טוב - ואני רוצה לשמור על הטוב". במסעדת "מו ומו" בעיר, סיפרה מאירה סמדר כי "אני נמצאת במקום שאני מצד אחד מאוד מעריכה את ביבי ואת פועלו, אבל כל נושא השחיתות לא מאפשר לי לבחור בו. מצד שני, אני מסתכלת על אופציות כמו גנץ ולא מרגישה שיש משהו אחר".