מי יהיה רה"מ הבא? המתקשרים מנסים לחזות את תוצאות הבחירות

הפותחים בקלפים והקוראים בקפה מתיימרים לדעת מה צפוי להיות בעשרה באפריל. הברית של מי תתפרק, מי יאבד את מעמדו, האם פייגלין יפתיע - ומי לא יעבור את אחוז החסימה?

תקופת הבחירות מלווה בימים סוערים, כשהבחירות הקרבות גורליות מתמיד. הדעות בציבור חלוקות לגבי התוצאות הצפויות, וכשלא תמיד ניתן לסמוך על סקרים, יצאנו לבדוק מה חושבים מתקשרים, שפותחים בקלפים וקוראים בקפה, ואם בכוחם לחזות את שעתיד לבוא. 

אלגרה, מתקשרת ופותחת בקפה ובקלפים, אמרה כי "למרצ יש קלפים טובים - של הצלחה. לאבי גבאי יש קלף חזק עם כוכב עליו. זאת תהיה השנה הכי טובה שלו. הוא צריך להיזהר רק משני גברים עם האותיות י' או ו' בשם". מנגד, אמרה כי פייגלין לא ייכנס לכנסת – "הוא קיבל קלף שחור". 

אלין שלמה, מנטורית ומתקשרת, סיפרה שהיא חוזה כי "הברית של בנט ושקד לא תחזיק מעמד, לא תהיה להם הצלחה בכלל". על מירי רגב אמרה שלמה: "היא נכנסת לשנת השבע, שזו שנת מפולת. למעשה, היא לעולם לא תוכל לשחזר את ההצלחה שהייתה לה עד כה. זו שנה שבה אף אחד לא יקשיב לה - היא הולכת להיות שקופה". על יו"ר מרצ, תמר זנברג, חזתה שלא תישאר במפלגתה. "מישהו הולך לתפוס את מקומה ועד אפריל 2020 היא תצא מהחיים הפוליטיים".

 המתקשרת אלגרה מנסה לחזות את תוצאות הבחירות
 

המתקשרת אלגרה מנסה לחזות את תוצאות הבחירות (החדשות 13)

 

יעקב (יקי) כהן, מתקשר יהודי קבלי, טען כי "מירי רגב נשמה גדולה מאוד, אך כרגע היא לא מוצאת את מקומה, היא נופלת בין הכיסאות". על אורלי לוי-אבקסיס אמר: "כמפלגה עצמאית היא לא תעבור את אחוז החסימה. ניתנה לה הזדמנות, נפתחה בפניה הדלת - אך היא טרקה אותה".

ובנוגע לשאלת השאלות - מי יהיה ראש הממשלה הבא? הדעות של המתקשרים, כמו של הציבור, היו חלוקות. אלגרה סיפרה כי היא "בטוחה שגנץ ייקח את זה". כהן טען כי "לפי המסרים שאנחנו מקבלים נכון להיום, גנץ הוא בעל הסיכוי הגבוה ביותר, אבל זה לא שלטון שיחזיק. ביבי יקבל בחזרה את הההנגה, כאשר בני גנץ הוא ראש ממשלה ברוטציה". שלמה לעומתם, ענתה ש"ביבי הולך לקחת את הבחירות האלה בענק, אך לא יסיים את הקדנציה. הוא יפרוש מרצון מהחיים הפוליטיים בתוך שישה עד תשעה חודשים מהיום".