לאחר הפרות הסדר ובלוני התבערה: טנק צה"ל תקף עמדת חמאס בעזה

צה"ל תקף עמדה צבאית של הארגון בדרום הרצועה בתגובה ל"הפרות הסדר האלימות באופן חריג". משרד הבריאות בעזה: שבעה נפצעו • שני ישראלים נפצעו קל בסמוך לשכם מבקבוק תבערה

המתיחות בדרום: צה"ל תקף הערב (חמישי) עמדת חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להפרות הסדר "האלימות באופן חריג" שהתקיימו על הגבול סמוך לקיבוץ כרם שלום. על פי דיווחים פלסטינים, בתקיפה נפצעו מספר מפגינים ולפי שעה מצבם לא ברור. כמו כן, דווח כי חיל האוויר תקף את היחידות הלילות שפעלו בדרום הרצועה ממזרח לרפיח. משרד הבריאות בעזה מסר כי שבעה פלסטינים נפצעו בעימותים.

בתוך כך, שני חשודים חצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. על החשודים נתפס מברג והם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

גם בגדה המערבית הגזרה לא הייתה שקטה הערב, כשבקבוק תבערה הושלך לעבר רכב ישראלי בכביש שבין איתמר לאלון מורה, בסמוך לשכם. שני אזרחים נפצעו באורח קל עם כוויות ביד ובעורף. כמו כן, נגרם נזק לרכב. האזרחים טופלו על ידי כוח צה"ל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בילינסון. לוחמי צה"ל החלו לבצע סריקות באזור בניסיון למצוא את החשודים בביצוע המעשה.

 זר בלוני הנפץ שהתפוצץ היום בעוטף עזה
 

זר בלוני הנפץ שהתפוצץ היום בעוטף עזה ( ביטחון שער הנגב)

 

ביום שלישי האחרון, כלי טיס של צה"ל תקף חוליה שעסקה בהפרחת בלוני תבערה לעבר שטח ישראל, בצפון רצועת עזה, ולאחר מכן תקף חולייה נוספת בדרום הרצועה. זמן קצר קודם לכן, נחת בחורשה במועצה האזורית חבל אשכול בלון, אליו הייתה מחוברת כרזה בערבית. בד בבד, עשרות פלסטינים מתפרעים בגבול רצועת עזה, באזור זיקים, ומשליכים אבנים לעבר כוחות הביטחון.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושה מפגינים פלסטינים נפצעו מירי כוחות צה"ל בעימותים ביום שלישי האחרון על גדר המערכת באזור זיקים, וכי שני פלסטינים נוספים נפצעו מירי כוחות צה"ל בעימותים באזור מחנה הפליטים אל-בריג', במרכז הרצועה.