הפרקליטות למיקי גנור: שוקלים לבטל את הסכם עד המדינה

המדינה הודיעה כי "לאחר שהפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויותיו - אנו רשאים לבטל ההסכם". עורכי הדין יוכלו להשמיע טיעונים בסוגייה עד ליום שלישי הבא

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום (חמישי) לסנגוריו של מיקי גנור, עד המדינה בתיק 3000 שחזר בו מעדותו, כי בכוונתה לשקול לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עמו ביולי 2017. עורכי הדין יוכלו להשמיע טיעונים בסוגייה עד ליום שלישי, 27 במארס.

על פי הודעת הפרקליטות, צעד זה בא בעקבות החלטתו של גנור לחזור בו מדברים שמסר במשטרה במסגרת ההסכם, ובהמשך לדברים שמסר ביומיים האחרונים במסגרת חקירותיו במשטרה, אשר סותרים את עדויותיו בעבר. בכך, לדברי הפרקליטות, הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו, ולפיכך רשאית המדינה לבטל את ההסכם על כל התחייבויותיה בו.

 
 
 
 מיקי גנור בבית המשפט
 

מיקי גנור בבית המשפט ( חדשות 13)

 

אתמול נחשף בחדשות 13 כי עד המדינה מיקי גנור אמר אתמול לחוקרי להב 433 כי "תיק הצוללות חלש, איתי או בלעדיי. זה לא תיק שוחד, זה תיק של הפרת אמונים. הבאתי לכם דברים ואתם הראיתם לי את המטרות - לא אני לכם. אתם סימנתם מטרות". יש לציין כי אלו אינם ציטוטים מדויקים אלא רוח הדברים. גנור חשוד במתן שוחד, עבירה על חוק איסור הלבנת הון, קשירת פשע, מרמה, שיבוש הליכי משפט ומסירת הודעה כוזבת.

מוקדם יותר אתמול, ערער גנור על ההחלטה שהתקבלה בבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו בחמישה ימים. נציג המשטרה בדיון אמר כי "גנור סיפק ראיות חדשות משמעותיות והודה שמסר הודעות כוזבות", והוסיף כי "היחידה הכלכלית לא תירתע מביצוע כל פעולה נדרשת ותפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להגיע לחקר האמת בפרשה זו". 

השופטת עינת רון אמרה כי "החשדות שהיו בעבר נגד גנור קיימים גם היום. השורה התחתונה בפרשה זו טרם נאמרה, ואם יש בידי החשוד כדי לשנות דבר בהסכם שחתם - ימים יגידו. אני מסכימה עם היחידה שגרסה חדשה ושונה יש בה כדי להביא לבדיקה חדשה בפרשה זו". עוד הוסיפה כי "גרסה חדשה יכולה להביא לפעולות חקירה נוספות בפרשה זו. שאלה נוספת העומדת למבחן היא אם פעולות אלה מחייבות מעצר או חליפת מעצר".

 מיקי גנור
 

מיקי גנור (חדשות 13)

 

ביום שלישי נחקר גנור ביחידת להב 433, ועל פי המשטרה, ביקש לשנות את הגרסה שמסר בפרשה. במהלך החקירה, איש העסקים שינה את עדותו ואמר כי הכספים שקיבל הם תשלום עבור ייעוץ ולא שוחד. בעקבות הדברים, במשטרה ובפרקליטות נשקל לבטל את ההסכם עמו, והוא נעצר. במהלך מעצרו, חש גנור ברע ופונה לבית החולים אסף הרופא באמבולנס, אך השתחרר לאחר כמה שעות כשמצבו טוב. 

בין היתר, אמר גנור בחקירתו כי "אני לא יכול לחיות עם האמירה ששיחדתי, לא כלפיי ולא כלפי אחרים. זה עניין של הפרקליטות, שהם יפרשנו את הדברים. קשה לי לחיות עם המונח שוחד. קשה לי להוציא את המילה הזו מהפה. אני לא מבקש שום דבר. זו העמדה שלי - שלא קשורה לשום דבר אחר".

בעקבות ההתפתחות, גורם משפטי אמר לחדשות 13 כי "לא נבטל את כתב האישום המתגבש. יש די ראיות חיצוניות להגיש כתבי אישום נגד המעורבים". גורם אחר הוסיף כי "התיק חזק גם בלי גנור". יש לציין כי במסגרת ההסכם עמו, קיים סעיף לפיו ניתן להשתמש בגרסתו, גם אם הוא חוזר בו מדבריו. על פי גורמי משפט, כל עדות שמסר גנור נתמכת בראיות חיצוניות, כך שהפרקליטות מרגישה שהיא יכולה ללכת עם התיק לכתבי אישום למרות פניית הפרסה של גנור.