גנור לחוקריו: פרשת הצוללות אינה תיק שוחד, סימנתם לי מטרות

עד המדינה המתין אתמול שלוש שעות לחוקרי יחידת להב 433, וכשהגיעו אמר להם כי תיק הצוללות חלש "איתי או בלעדיי", וכי מדובר בתיק של הפרת אמונים בלבד

פרשת הצוללות: עד המדינה מיקי גנור אמר אתמול לחוקרי להב 433 כי "תיק הצוללות חלש, איתי או בלעדיי. זה לא תיק שוחד, זה תיק של הפרת אמונים. הבאתי לכם דברים ואתם הראיתם לי את המטרות - לא אני לכם. אתם סימנתם מטרות" - כך נחשף הערב (רביעי) בחדשות 13. יש לציין כי אלו אינם ציטוטים מדויקים אלא רוח הדברים. גנור חשוד במתן שוחד, עבירה על חוק איסור הלבנת הון, קשירת פשע, מרמה, שיבוש הליכי משפט ומסירת הודעה כוזבת.

מוקדם יותר היום ערער גנור על ההחלטה שהתקבלה בבית משפט השלון בראשון לציון להאריך את מעצרו בחמישה ימים. זאת, בעקבות מעצרו של גנור אמש בחשד לשיבוש הליכי משפט, מיד לאחר שביקש לחזור בו מעסקת עד המדינה. גורמים בסביבתו של איש העסקים מסרו כי מצבו הנפשי קשה, וכי הוא מעוניין לפוצץ את העסקה. לחדשות 13 נודע כי גנור נפגש ביום שני עם פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי והודיע לה על כוונתו לסגת מעסקת עד המדינה.

 מיקי גנור בבית המשפט
 

מיקי גנור בבית המשפט ( חדשות 13)

 

גנור נחקר אמש ביחידת להב 433, ועל פי המשטרה, ביקש לשנות את הגרסה שמסר בפרשה. במהלך החקירה, איש העסקים שינה את עדותו ואמר כי הכספים שקיבל הם תשלום עבור ייעוץ ולא שוחד. בעקבות הדברים, במשטרה ובפרקליטות נשקל לבטל את ההסכם עמו, והוא נעצר. במהלך מעצרו, חש גנור ברע ופונה לבית החולים אסף הרופא באמבולנס, אך השתחרר לאחר כמה שעות כשמצבו טוב. 

בין היתר, אמר גנור בחקירתו כי "אני לא יכול לחיות עם האמירה ששיחדתי, לא כלפיי ולא כלפי אחרים. זה עניין של הפרקליטות, שהם יפרשנו את הדברים. קשה לי לחיות עם המונח שוחד. קשה לי להוציא את המילה הזו מהפה. אני לא מבקש שום דבר. זו העמדה שלי - שלא קשורה לשום דבר אחר".

בעקבות ההתפתחות, גורם משפטי אמר לחדשות 13 כי "לא נבטל את כתב האישום המתגבש. יש די ראיות חיצוניות להגיש כתבי אישום נגד המעורבים". גורם אחר הוסיף כי "התיק חזק גם בלי גנור". יש לציין כי במסגרת ההסכם עמו, קיים סעיף לפיו ניתן להשתמש בגרסתו, גם אם הוא חוזר בו מדבריו. על פי גורמי משפט, כל עדות שמסר גנור נתמכת בראיות חיצוניות, כך שהפרקליטות מרגישה שהיא יכולה ללכת עם התיק לכתבי אישום למרות פניית הפרסה של גנור.

 מיקי גנור
 

מיקי גנור (חדשות 13)

 

בתוך כך, בפרקליטות שוקלים לפתוח בחקירה פלילית בפרשת מכירת מניות הפלדה של ראש הממשלהבנימין נתניהו - כך נודע הערב לחדשות 13. על פי גורמים מעורים, מידע דרמטי הגיע לידי הפרקליטות והביא אותה לשקול את הצעד. יש לציין כי הנושא נמצא בבדיקה, וחקירה פלילית תפתח, אם וכאשר, רק באישור פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. 

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "20 יום לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. רק אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה - ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות יאיר לפיד וגנץ".

כאמור, בשבוע שעבר נחשף בחדשות 13 כי ראש הממשלה החזיק עד לשנת 2010, בשותפות עם בן דודו נתן מיליקובסקי, מניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טינסקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. ב-29 בנובמבר, נתניהו מכר את המניות בסכום של 4,300,873 דולר, שהם 15,814,310 שקלים. תחילה טען נתניהו כי קנה את המניות בהיותו אזרח פרטי, ואילו לפני יומיים טען כי רכש אותן כשהיה ראש האופוזיציה בשנת 2007.