פרשת מכירת המניות: נתניהו מסר מידע שגוי למבקר המדינה לשעבר

בתגובה לבקשת לינדנשטראוס להבהרות בעניין החזקות רה"מ ב"גרפטק", טען האחרון כי לבן דודו לא היה קשר לחברה - זאת, למרות שמילקובסקי היה בעל מניות בה ואף שימש כדירקטור

פרשת הצוללות: ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר למבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס מידע שאינו אמת בנוגע למניות שהחזיק בחברת "גרפטק" הקשורה לתאגיד "טיסנקרופ" ששמה נקשר לפרשת הצוללות. כך מוכיח מסמך שהגיע הערב (רביעי) לידי חדשות 13.

בתגובה לדרישת לינדנשטראוס להבהרות בנושא, עליה פורסם אמש בחדשות 13, טען פרקליט ראש הממשלה כי לנתניהו ולבן דודו נתן מילקובסקי לא היה אז שום קשר לחברה. זאת, חרף העובדה שמידע זה אינו נכון, שכן מילקובסקי החזיק באותה תקופה במניות ב"גרפטק" - ואף שימש בה דירקטור.

 
 
 
מערכת הקשרים בין נתניהו לבן דוד נתן מילקובסקי
 

מערכת הקשרים בין נתניהו לבן דוד נתן מילקובסקי ( החדשות 13)

 

הליכוד מסרה בתגובה לפרסום כי: "הדיווח למבקר המדינה היה נכון לגמרי. נתן מילקובסקי הפך בעל מניות ודירקטור בחברת 'גרפטק' רק כתוצאה מהמכירה של 'סי דרפט', כפי שקורה במקרים רבים אחרים שבהם נמכרת חברה לחברה אחרת. לא יעזור כמה השמאל והתקשורת יחפרו – אין פה שום מידע חדש, ואין כאן שום דבר חדש. הפעולות הקשורות בעניינו של ראש הממשלה דווחו כדין לרשויות המתאימות וכל המידע בנושא נסרק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ומבקר המדינה ונמצא שאין בהם כלום".

הערב, כזכור, פורסם בחדשות 13 כי בפרקליטות שוקלים לפתוח בחקירה פלילית בפרשת מכירת מניות הפלדה של ראש הממשלה. על פי גורמים שמעורים בנושא, מידע דרמטי הגיע לידי הפרקליטות והביא אותה לשקול את הצעד. יש לציין כי הנושא נמצא בבדיקה, וחקירה פלילית תפתח, אם וכאשר, רק באישור פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. 

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "20 יום לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. רק אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה - ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות יאיר לפיד וגנץ".

אמש, כאמור, פורסם בחדשות 13 כי בשנת 2009 ביקש נתניהו מבן דודו נתן מילקובסקי הלוואה לתשלום מס על מניות שהחזיק בחברת גרפטק. מילקובסקי, לדברי נתניהו, הלווה לו כ-175 אלף דולר. לטענת נתניהו, הוא החזיר לו את ההלואה בעת שמכר את המניות שבבעלותו, בנובמבר 2010. כלומר, על מכירת המניות קיבל נתניהו כ-16 מיליון שקלים. 175 אלף דולר מתוך הסכום הזה הוא החזיר לחברה שבבעלותו של מילקובסקי,NMDM , וכך לטענתו הוא החזיר את ההלוואה. 

בתחילה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי קנה את המניות בחברה שסיפקה שירותים לתאגיד "טיסנקרופ" הגרמני, שעומד במרכז פרשת הצוללות - בהיותו אזרח פרטי. ואילו השבוע, ביום שני, טען כי רכש אותן כשהיה ראש האופוזיציה בשנת 2007. הפרקליטות ממשיכה לבדוק את החומרים שהגיעו אליה ובימים אלה שוקלים בפרקליטות לפתוח בחקירה נגד נתניהו בפרשת "מניות הפלדה".