איראן מצהירה: לא פרצנו לטלפון הנייד של בני גנץ

דובר משרד החוץ, בהראם קסאמי, הכחיש את הדיווח לפיו טהראן חדרה למכשיר הסלולרי של יו"ר כחול לבן: "המשטר הציוני מנסה לייצר עוינות כלפינו באמצעות הפצת טענות כוזבות"

דובר משרד החוץ האיראני, בהראם קסאמי, הכחיש היום (רביעי) את הדיווח לפיו טהראן פרצה למכשיר הסלולרי של יו"ר כחול לבן בני גנץ. "המשטר הציוני רגיל לשחק במשחק האשמות ולייצר מהומה רק מתוך עוינות ורשעות ומתוך ניסיון לייצר איראנופוביה", אמר. 

הוא הוסיף כי ישראל וארה"ב מבקשות לייצר עוינות נגד איראן באמצעות השמעת טענות כוזבות וכי "האשמות לא רלוונטיות אלו אלו הן צעד נוסף במלחמה הפסיכולוגית שהם מנהלים". בנוסף ל"פיזור השקרים", הוסיף קסאמי, "ארה"ב וישראל מנסות לשייך כל תקרית עולמית לאיראן". 
 

ביום שבת פנתה מפלגת כחול לבן ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה להורות על בדיקה על ההדלפה בנוגע לפריצה האיראנית למכשיר הסלולרי של גנץ - כך על פי דיווח ידיעות האחרונות. מטעם המפלגה נמסר כי "גורם בעל נגישות למידע ביטחוני רגיש, ובעל אינטרס לנסות ולפגוע ברא"ל (במיל') גנץ", ורמזו כי ההדלפה הגיעה מכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

 
 
 
גנץ במסע"ת של "כחול לבן"
 

גנץ במסע"ת של "כחול לבן" (חדשות 13 )

 

"קיימת שורה של אינדיקציות המוליכות את 'נתיב ההדלפה' ללשכה מסוימת מאוד בירושלים", טענו בכחול לבן. "הדלפה של אירוע בעל מאפיינים העלולים להיות ביטחוניים, מהווה פגיעה חמורה בביטחון המדינה. ככל שהדלפה זו נעשתה ממניע פוליטי, הרי שלפגיעה בביטחון המדינה נלווית הפרת אמונים בדרגה החמורה ביותר".

ביום שישי שעבר התייחס הרמטכ"ל לשעבר וחבר מפלגת "כחול לבן", משה (בוגי) יעלון, לדיווח אודות הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון של גנץ, והצהיר כי "האיראנים לא עומדים מאחורי הפריצה, הם לא תוקפים את יריביו של ראש הממשלה. מישהו דרדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים". את הדברים אמר בריאיון ל"שישי" עם אילה חסון.

מוקדם יותר באותו היום, התייחס גנץ לפרסום בדבר הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון שלו, ואמר כי "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז.

גנץ ונתניהו
 

גנץ ונתניהו (רויטרס)

 

עוד הוסיף גנץ כי "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך, ובאמצע האירוע מישהו מוציא סיפור רכילותי. את מה שהיה לי להגיד אמרתי. יש מלחמה על הבית שלנו, הטלפון הוא לא הסיפור. אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים במקום הכי נמוך". גנץ קיים מפגש עם צמרת מפלגתו, והכחיש בפניהם כי במכשיר שנפרץ הופיעו סרטונים אינטימיים.  

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה באותו היום כי "ראש השב"כ לא עדכן את ראש הממשלה או מי מטעמו בעניינו של גנץ", בתגובה לדיווח כי טלפונו של המועמד נפרץ על ידי איראן, ותוכנו נמצא בידיה.

בתגובה, נמסר ממפלגת כחול לבן כי "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה". עוד נכתב כי "בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים, לא היה מידע ביטחוני, לא היו סרטונים מביכים, והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה. גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי".