שקד בתגובה לסרטון הבושם: "ידעתי שיעורר תגובות, אך המסר עבר"

שרת המשפטים התייחסה לסרטון מעורר המחלוקת וטענה כי הוא "הוכן עבור השמאל הליברלי שקורא לי במשך שנים פאשיסטית". למרות הביקורת אמרה: "רוב הציבור הבין את ההומור"

בחירות 2019: שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש איילת שקד הגיבה אמש (שלישי) בתוכנית "הצינור" לסרטון בושם הפאשיזם מעורר המחלוקת שפרסמה מפלגתה. שקד אמרה כי "זה סרטון נחמד כלפי השמאל הליברלי ששנים רבות קורא לי פאשיסטית, אבל מפסיד בבחירות. אני חושבת שדיברתי אליהם בשפה שלהם. אני רוצה לקוות שיפסיקו לקרוא לי פאשיסטית אחרי הסרטון". 

עוד אמרה שקד: "ראיתי בתקשורת העולמית שהסרטון חצה את הים. אני חושבת שזה סרטון עם הרבה הומור וציניות. אני חושבת שצריך להתנער מפוליטיקלי קורקט ושהמסר עבר. ממה שאני רואה, רוב הציבור הבין את ההומור והאירוניה - מעט ממורמרים לא הבינו". 

בתגובה לכך שארגון ה-BDS השתמש בסרטון ככלי נגד ישראל, אמרה שרת המשפטים: "אני ממש לא מתכוונת לתת להם להכתיב את הפעולות שלי. הם יקחו כל דבר טוב ויפה במדינה הזו וינסו להשחיר אותו. אני חוזרת שוב, זה היה סרטון לפורים, עם הרבה הומור בעיניי, כתוב מצוין וחד". 

סרטון הבושם שבו מופיעה איילת שקד
 

איילת שקד בסרטון הבושם (החדשות 13)

 

על התגובות שמדברות על כך שהסרטון מחפיץ, טענה שקד כי "אין שום החפצה בסרטון. אני אישה חזקה, שרת משפטים ויו"ר מפלגה עם 50% נשים ברשימה וארבע בשישיה הראשונה. אין עוד דבר כזה בפוליטיקה ואני חושבת שזה רק מעיד על כוח ועוצמה. אני לא זוכרת שהשמאל זעק כשהחפיצו אותי בצורה נוראית ב'ארץ נהדרת'".

התגובות לסרטון לא הפתיעו אותי", המשיכה יו"ר הימין החדש. "ידעתי שיהיו תגובות לכאן ולכאן. כשהביאו אליי את הרעיון בפעם הראשונה שללתי אותו, אמרתי לצוות שלי - 'השתגעתם? אני שרת המשפטים, אבל הם אמרו שנצלם ואחר כך נחליט".

שר החינוך נפתלי בנט הגיב גם הוא לסרטון בריאיון לתוכנית "שש" עם אמנון לוי. לדבריו, "הסרטון בא להעביר את המסר שצריך לאפשר לאיילת שקד להשלים את החצי השני של המהפכה המשפטית האדירה שלה. בחצי הראשון זה היה למנות שופטים מרוסנים ושמרנים ובשלב השני זה לבטל את הוועדה למינוי שופטים ולהעביר את הבחירה של שופטים עליונים לנציגי ציבור – כפי שקורה בכל העולם המערבי".

איילת שקד מתוך התשדיר של הימין החדש ונפתלי בנט
 

איילת שקד מתוך התשדיר של הימין החדש ונפתלי בנט (חדשות 13)

 

בנט טען כי ההליך של מינוי שופטים על ידי נציגי ציבור אינו סותר את הערך של הפרדת רשויות מאחר שמדובר בשופטי בג"ץ בלבד. "בג"ץ מקבל הכרעות ערכיות ולכן בארה"ב, גרמניה וצרפת, ובעצם בכל העולם, תמיד רק נציגי ציבור הם שבוחרים את השופטים, בשום מקום אחר בעולם חוץ מבישראל, נותנים לשופטים לבחור את עצמם ולהישאר בעצם במועדון של 'חבר מביא חבר'".

בהתייחסו למהלך של פילוג הבית היהודי אמר בנט: "אני מאוד שמח על המהלך. אנחנו עכשיו בקאמבק, והסיבה שבחמישה ימים האחרונים מתחילים לחזור אלינו הביתה זה כי בסוף מבינים שגם איילת וגם אני מיוחדים בדבר אחד – אנחנו לא רואים ממטר, אנחנו מוכנים להילחם על דברים, גם אם זה כרוך בלשלם מחיר אישי מאוד כבד".