פרשת הצוללות: מיקי גנור חזר בו מעסקת עד המדינה - ונעצר

גנור שינה גרסה והעיד כי הכספים שקיבל הם תשלום עבור ייעוץ ולא שוחד. במהלך מעצרו חש ברע ופונה לבית חולים. גורם משפטי: "לא נבטל את כתב האישום המתגבש" • פרסום ראשון

תיק הצוללות - פרסום ראשון: עד המדינה מיקי גנור ביקש לחזור בו מהעסקה ונעצר אמש (שלישי) על ידי המשטרה בחשד לשיבוש הליכי משפט. גורמים בסביבתו של איש העסקים מסרו כי מצבו הנפשי קשה, וכי הוא מעוניין לפוצץ את העסקה. לחדשות 13 נודע כי גנור נפגש ביום שני עם פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי והודיע לה על כוונתו לסגת מעסקת עד המדינה.

גנור נחקר אמש ביחידת להב 433, ועל פי המשטרה, ביקש לשנות את הגרסה שמסר בפרשה. במהלך החקירה, איש העסקים שינה את עדותו ואמר כי הכספים שקיבל הם תשלום עבור ייעוץ ולא שוחד. בעקבות הדברים, במשטרה ובפרקליטות נשקל לבטל את ההסכם עמו, והוא נעצר. במהלך מעצרו, חש גנור ברע ופונה לבית החולים אסף הרופא באמבולנס. מצבו טוב והוא צפוי להשתחרר בשעות הקרובות.

 
 

בווידאו: מיקי גנור מפונה מלהב 433 באמבולנס

בין היתר, אמר גנור בחקירתו כי "אני לא יכול לחיות עם האמירה ששיחדתי, לא כלפיי ולא כלפי אחרים. זה עניין של הפרקליטות, שהם יפרשנו את הדברים. קשה לי לחיות עם המונח שוחד. קשה לי להוציא את המילה הזו מהפה. אני לא מבקש שום דבר. זו העמדה שלי - שלא קשורה לשום דבר אחר".

בעקבות ההתפתחות, גורם משפטי אמר לחדשות 13 כי "לא נבטל את כתב האישום המתגבש. יש די ראיות חיצוניות להגיש כתבי אישום נגד המעורבים". גורם אחר הוסיף כי "התיק חזק גם בלי גנור". יש לציין כי במסגרת ההסכם עמו, קיים סעיף לפיו ניתן להשתמש בגרסתו, גם אם הוא חוזר בו מדבריו. על פי גורמי משפט, כל עדות שמסר גנור נתמכת בראיות חיצוניות, כך שהפרקליטות מרגישה שהיא יכולה ללכת עם התיק לכתבי אישום למרות פניית הפרסה של גנור.

 מיקי גנור מפונה באמבולנס מלהב 433
 

מיקי גנור מפונה באמבולנס מלהב 433 ( קוקו, ישראל היום)

 

בד בבד, לחדשות 13 נודע כי מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו הבהרות בקשר למכירת מניותיו בחברה לייצור פלדה שאחת הלקוחות שלה הייתה "טיסנקרופ" – כבר בשנת 2011.

פרקליטו של נתניהו דוד שמרון ענה לשאלת לינדנשטראוס במכתבים שפרושים על פני כמה חודשים. באחד מהם, שהגיע לידי חדשות 13, כתב שמרון כי "ב-29 בנובמבר 2010, מכר נתניהו את אחזקותיו בחברת "Mnsd" לחברת."Mndm" המכר היה חלק מעסקה שבה נמכרו כל הזכויות ב-"Mnsd" לחברת "גרפטק", שהינה צד שלישי ואין לה שום קרבה או קשר לנתניהו... חברת גרפטק הנ"ל רכשה את מלוא הזכויות כולל חלקו של מר נתניהו, שהיה חלק מ-Mnsd"". חברת "גרפטק", כאמור, מכרה פלדה לטיסנקרופ. 

נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד במרכז למורשת בגין
 

נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד במרכז למורשת בגין (חדשות 13)

 

מוקדם יותר אתמול, נתניהו הגיב לפרסומי חדשות 13 כי הפרקליטות בודקת את המניות שהחזיק בחברת הפלדה - והרוויח 16 מיליון שקלים ממכירתן בשנת 2010. "אלו השמצות מצוצות מהאצבע", אמר. "אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות. הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה. הם קבעו חד משמעית שאני לא חשוד בדבר ושאין שום דבר במעשיי. אבל אני מבין שגנץ ולפיד מאוד נלחצו, בלשון המעטה, מהפריצה האיראנית לתוך הטלפון של גנץ ולצורך זה הם מנסים להסיט את תשומת הלב".

"זה לא מפתיע אותי שיש להם שיפוט רע כל כך, משום ששניהם תמכו בהסכם הגרעין האסוני שאני נלחמתי בו, ולשמחתי יחד עם הנשיא טראמפ אנחנו רואים שינוי כיוון גם בארצות הברית", הוסיף. "אבל הם לא הבינו את זה, לדעתי עד היום הם לא מבינים עם מי יש לנו עסק והם לא אלה שיעמדו בראש מדינת ישראל כדי להדוף את איום האיראני. זה לא בשבילם".