אלמנת הנרצח מהפיגוע בשומרון: "נמשיך ונצמח עם 12 הילדים"

משפחתו של הרב אחיעד אטינגר לא הופתעה כשנודע לה שהוא עצר את רכבו במטרה לעצור את המחבל: "אני יכולה להבין שהוא הסתכל מה קורה סביבו - לא רק על עצמו"

הרב אחיעד אטינגר, שנהרג בפיגוע בשומרון לפני יומיים, עצר את רכבו וניסה לעצור את המחבל, לאחר שנקלע לאירוע כשעשה את דרכו לישיבה שאותה הקים. "עכשיו אחרי כל הסיפורים ששומעים, ממש לא מפתיע, זה הכי מובן. אני חושבת שכל בן אדם שנקלע לסיטואציה כזאת היה מגיב ככה. אני יכולה להבין שהוא הסתכל מה קורה סביבו, לא לתוך עצמו רק", אמרה בתו אפרת.

תמר אשתו, סיפרה כיצד נודע לה שבעלה נפגע בפיגוע: "הבת שלי נסעה לשירות בטבריה. תוך כדי נסיעה היא פתחה את החדשות וראתה את הרכב של אבא שלה בטלפון שלה. התקשרה אליי לשאול, דיברת עם אבא? עניתי לה שכן, לפני שתי דקות דיברתי איתו, הוא בסדר. אמרתי לה, חכי, אני אתקשר אליו שוב ואני אחזור אלייך. התקשרתי אליו, זה היה זמין כמה פעמים – והוא לא עונה לי. ואז אחי שהוא צלם של 'תצפית' התקשר אליי, שאל אותי, מה המספר של הרכב שלכם? אמרתי לו את המספר, הוא אמר לי, כן, זה שלכם. שאלתי אותו חי או מת? תגיד לי בדיוק מה קרה. הוא בדק ואמר לי שהוא פצוע קשה".

  רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל
 

הרב אחיעד אטינגר שנרצח בפיגוע הירי באריאל ( נדב גולדשטיין/TPS)

 

"ברוך השם, יש לנו 12 ילדים שאיתם ביחד אנחנו נמשיך ונצמח, עם הרבה אור בעולם, בעזרת השם", אמרה תמר. היום, כשהגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנחם את משפחתו של הרב אטינגר, בני המשפחה דרשו ממנו להשיב להם את תחושת הביטחון.

אטינגר, תושב ההתנחלות עלי, הותיר אחריו 12 ילדים. לפני כחצי שנה הקים אטינגר את ישיבת "עוז ואמונה" במרכז תל אביב. אתמול סיפרו עליו תלמידיו כי אסף תרומות כדי להחיות את המקום, והגיע מדי יום מביתו לישיבה שבנווה שאנן כדי ללמד.