בנט על סרטון הבושם: "מעביר את המסר - לתת לשקד להשלים המהפכה"

שר החינוך אמר בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי כי הוא מרוצה מהתשדיר בו נראית שרת המשפטים משתמשת בבושם שנקרא "פשיזם" • ב-BDS אמרו: "ריח הפשיזם מוכר היטב לפלסטינים"

בחירות 2019: שר החינוך נפתלי בנט הגיב היום (שלישי) בריאיון לאמנון לוי על סרטון "בושם הפשיזם" של הימין החדש, שעורר סערה פוליטית. לדבריו "הסרט בא להעביר את המסר שצריך לאפשר לאיילת שקד להשלים את החצי השני של המהפכה המשפטית האדירה שלה. בחצי הראשון זה היה למנות שופטים מרוסנים ושמרנים ובשלב השני זה לבטל את הוועדה למינוי שופטים ולהעביר את הבחירה של שופטים עליונים לנציגי ציבור – כפי שקורה בכל העולם המערבי".

בנט טען כי ההליך של מינוי שופטים על ידי נציגי ציבור אינו סותר את הערך של הפרדת רשויות מאחר שמדובר בשופטי בג"ץ בלבד. "בג"ץ מקבל הכרעות ערכיות ולכן בארה"ב, גרמניה וצרפת, ובעצם בכל העולם, תמיד רק נציגי ציבור הם שבוחרים את השופטים, בשום מקום אחר בעולם חוץ מבישראל, נותנים לשופטים לבחור את עצמם ולהישאר בעצם במועדון של 'חבר מביא חבר'".

בווידאו: סערת "סרטון הבושם" של אילת שקד

בהתייחסו למהלך של פילוג הבית היהודי אמר בנט: "אני מאוד שמח על המהלך. אנחנו עכשיו בקאמבק, והסיבה שבארבעה-חמישה ימים האחרונים מתחילים לחזור אלינו הביתה זה כי בסוף מבינים שגם איילת וגם אני מיוחדים בדבר אחד – אנחנו לא רואים ממטר, אנחנו מוכנים להילחם על דברים, גם אם זה כרוך בלשלם מחיר אישי מאוד כבד".

בחשבון הטוויטר של תנועת ה-BDS הגיבו לסרטון, שבו נראית איילת שקד בפרודיה על פרסומת לבושם כשהיא עושה שימוש במוצר שנקרא "פשיזם". בפוסט שהעלו נכתב ש"שרת המשפטים של ישראל מרססת על עצמה פשיזם, בתשדיר קמפיין".

עוד כתבו כי "ריח הפשיזם מוכר היטב לפלסטינים הנאבקים נגד שלטון האפרטהייד של ישראל. זו נסיבה שאנו קוראים להחרמתה והטלת סנקציות נגדה".

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13