הערב במהדורה: גנץ מגיב בריאיון לחדשות 13 לפרסום הקלטותיו

יו"ר כחול לבן הכחיש בפני תמר איש שלום כי ישב בממשלה עם נתניהו. "קבלת החלטות אסטרטגיות בפרשת הצוללות - תהליכים מאוד לא בריאים לישראל" • הריאיון המלא ב-20:00

בחירות 2019: יו"ר "כחול לבן" בני גנץ הכחיש בריאיון לחדשות 13 שישודר הערב (שלישי) כי ישב בממשלה עם נתניהו. זאת, בתגובה לפרסום חדשות 13 מיום שני, שבו נשמע הרמטכ"ל לשעבר אומר כי אינו פוסל ישיבה בממשלה כזו. 

הריאיון המלא ישודר הערב בשעה 20:00 במהדורה המרכזית

בתגובה לשאלת תמר איש שלום, לאיזה גנץ כדאי להאמין – לזה שנשמע בהקלטות משיחות סגורות, או לזה שמצהיר בפומבי כי ישיבה עם ראש הממשלה הנוכחי אינה עומדת על הפרק, אמר גנץ כי "לזה שיושב מולך עכשיו ומדבר איתך. אני אחזור על מה שאמרתי במסיבת עיתונאים וגם על מה שנאמר בהקלטה, עבודה עיתונאית יפה, חייבים להגיב ולפרגן, אבל קבעתי שבסיטואציה שנוצרה לא אוכל לשבת עם נתניהו".

"אמרתי שבסיטואציה שנוצרה לא אוכל לשבת עם נתניהו, ובעיניי היא רק החמירה מאז", אמר יו"ר כחול לבן והוסיף כי "הן בתחום החברות שמעורבות בכך, ובעיקר, וחשוב מכך, האופן שבו התקבלו החלטות אסטרטגיות לרכוש צוללות ולאפשר לגרמניה להעביר צוללות למצרים - נראה לי תהליכים מאוד לא בריאים למדינת ישראל".

 
 
 
 יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לתמר איש שלום
 

יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לתמר איש שלום (החדשות 13)

 

כשנשאל גנץ על התייחסות נתניהו לפריצה האיראנית לטלפון הסלולרי שלו, באומרו כי "אם הוא לא מצליח לשמור על הטלפון שלו איך הוא ישמור על המדינה", אמר הרמטכ"ל לשעבר: "אני אשמור על טלפון שלי, אשמור על המדינה, ואבטיח שאף אחד מהאנשים שנמצאים סביבנו לא זוכה לקבל יכולות האסטרטגיות שהסכנה שלהם למדינת ישראל ולחופש האסטרטגי שלה גבוהה פי מיליון מהדבר הכי חמור שלא קיים בתוך הטלפון שלי".

 יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לתמר איש שלום
 

יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון לתמר איש שלום (החדשות 13 )

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

אתמול כזכור, אמר גנץ דברים ברוח דומה. "הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה!".

עם זאת, יש לציין כי למרות הכחשתו, וטענתו כי הדברים נאמרו לפני שפורסמו פרטי כתבי החשדות נגד נתניהו, הוא נשמע בהקלטה מתייחס במפורש לביטוי שבו השתמש במסיבת העיתונאים שכינס לאחר פרסום הודעתו של מנדלבליט - "בסיטואציה שנוצרה".

 

מפלגת העבודה הוציאה גם תגובה רשמית להקלטות שפורסמו: "כפי שנחשף אמש, גנץ אומר בקולו בצורה ברורה שהוא מתכוון לשבת בממשלה של נתניהו. כחול לבן זו מפלגת ימין שלוקחת את קולות מחנה המרכז-שמאל ותיתן אותם לממשלת נתניהו. בני, באנו להחליף את נתניהו - לא לשבת בממשלה של נתניהו".

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

גם הימין החדש תקפה את גנץ בעקבות חשיפת ההקלטות: "גנץ זוחל לממשלת נתניהו כמו שזחל מול החמאס. כפי שאמרנו מזמן, דקה לאחר הבחירות יזחל גנץ לתוך ממשלת נתניהו על מגש 'תכנית המאה של טראמפ'. עכשיו זה ברור - או שקד ובנט, מהפכת בג"צ וניצחון על חמאס, או ממשלת שמאל רכרוכית של ביבי-לפיד-גנץ עם לפיד שר משפטים וגנץ בביטחון".