בעקבות סרטון תעמולה: זחאלקה הגיש נגד חזן תלונה על הסתה לרצח

בווידאו שפרסם יו"ר צומת בפייסבוק, הוא נראה יורה למוות בדמות של חבר בל"ד. זחאלקה הגיש בקשה לוועדת הבחירות לפסול את התשדיר: "גזענות והסתה נגד הציבור הערבי"

בחירות 2019: ח"כ אורן חזן פרסם היום (שלישי) בחשבון הפייסבוק שלו סרטון המבוסס על הסרט "הטוב, הרע והמכוער", ובו נראית דמותו של חזן יורה בדמות של חבר בל"ד ח"כ ג'מאל זחאלקה והורגת אותה. בתגובה, זחאלקה הגיש תלונה במשטרה נגד חזן באשמת הסתה לרצח, ותלונה נוספת לוועדת הבחירות המרכזית בה דורש לפסול את תשדיר הבחירות של רשימת "צומת" שחזן עומד בראשותה.

"אורן חזן בנוסף להיותו גזען באופן מחריד, מוכיח לנו פעם אחר פעם כמה נמוך הוא יכול לרדת על מנת לזכות במעט קולות על חשבון שנאת ערבים", מסר זחאלקה. "לצערנו הרב, גם בחירות 2019 נגועות ברמות אבסורדיות של גזענות והסתה נגד הציבור הערבי ונבחריו, והסרטון המחליא הזה הוא רק דוגמה אחת מני רבות. אנו מגישים היום תלונה למשטרה ולוועדת הבחירות המרכזית, בתקווה שאולי סוף סוף ימצאו לנכון גורמי האכיפה למצות את הדין עם הסתה ברורה וחד משמעית לרצח איש ציבור".

צילום מסך מתוך הסרטון שאורן חזן פרסם
 

צילום מסך מתוך הסרטון שאורן חזן פרסם ( פייסבוק)

 

במקביל, זחאלקה פנה לחברת "פייסבוק" בדרישה להוריד את הסרטון בשל תוכנו: "בסרט של חזן, הוא נראה מגלם את דמותו של המכוער, ואכן זהו התואר המתאים לו. אך לא מדובר בסרט, אלא בקריאה לרצח. באווירה ציבורית שקיים בה ליבוי יצרים נגד הציבור הערבי ונציגיו, וזה מסוכן ואפילו מסוכן מאד."

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

 

חזן הגיב לתלונה של זחאלקה ואמר כי: "אין גבול לחוצפה ולציניות של הטרוריסט זחאלקה, שעושה כמו חבריו המחבלים שימוש ציני בדמוקרטיה הישראלית". "זחאלקה הורשע בטרור וניצל יחד עם חבריו העוזרים של ערפאת את במת הכנסת כדי להסית לרצח חיילי צה״ל ואזרחי ישראל, הסתה שאת תוצאותיה אנו רואים באופן יומיומי", הוסיף חזן. "זחאלקה שהילל מחבלים בבתי הכלא ועמד דומיה 'לזכרם' של מרצחים חלאות אדם מעז עוד לדבר על הסתה ולבוא בטענות ולסתום את הפה למפלגת צומת, בראשה אני עומד?".

"האם הטרוריסט זאחלקה כבר הספיק לשכוח שחבריו מרצחי החמאס הוציאו חוזה על ראשי ואבי המחבלים אבו מאזן קרא להכניס אותי לרשימת הטרור העולמית ולפגוע בי? אין כאן לא גזענות ולא שנאת ערבים! בכנסת העשרים עמדתי נגדו וגם נגד זוגתו מחבלת המרמרה זועבי. סתמתי להם את הפה וגירשתי אותם מהכנסת. כך תעשה מפלגת צומת בראשותי גם בכנסת הבאה כשטיבי, יד ימינו של ערפאת, יטופל על ידי אותו דבר", לשון תגובת חזן.