עקב פרסום ההקלטות - קמפיין חדש לעבודה: "גנץ יישב עם נתניהו"

בעקבות הפרסום בחדשות 13, שבו תועד יו"ר כחול לבן מצהיר כי אינו פוסל באופן מוחלט ישיבה בממשלה עם נתניהו, טען גבאי: "כחול לבן מגישים לרה"מ קולות על מגש של כסף"

בחירות 2019: מפלגת העבודה השיקה היום (שלישי) סרטון תעמולה חדש, שמתמקד בתוכן ההקלטות של בני גנץ שפורסמו אמש בחדשות 13, תחת הסיסמה: "גנץ יישב עם נתניהו". במסיבת עיתונאים שערכו בכירי המפלגה, אמר יו"ר העבודה, אבי גבאי: "מי שחונה בכחול לבן – שלא יתפלא אם יגררו אותו לימין. מי שחונה בכחול לבן - ימשיך את דרכו של נתניהו. לא ניתן שיגנבו קולות של אנשים שרוצים להחליף את נתניהו, כדי לשבת אצל נתניהו".

"גנץ אמר בקולו שהוא יישב בממשלה עם נתניהו", הצהיר גבאי. "אנחנו דרשנו מלפיד וגנץ להתחייב שלא יישבו בממשלה עם נתניהו, והם התחמקו מלהתחייב. ההקלטה מאתמול מוכיחה שוב מדוע הם לא מתחייבים. כחול לבן לוקחים את הקולות של המחנה שלנו ומגישים אותם לנתניהו על מגש של כסף".

 

 

 
אבי גבאי, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ'
 

אבי גבאי, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ' (החדשות 13 )

 

בדבריו, התייחס גבאי גם לפרשת הצוללות: "בקדנציה של נתניהו קרו שתי פרשות השחיתות הגדולות ביותר בתולדות מדינת ישראל – פרשת הגז ופרשת הצוללות. בפרשת הצוללות לא רק שודדים את הציבור אלא נתניהו גם פגם בביטחון שלנו. הוא יוזם ומעורב בכל פרשיות השחיתות של הקדנציה האחרונה".

יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', התייחסה במסיבת העיתונאים להקלטה שפורסמה בחדשות 13 ובה נשמע חבר כחול לבן, אלון שוסטר, אומר שיש לשתות מנדטים מהעבודה: "התהפכה לי הבטן משמיעת הקלטות אלון שוסטר. הוא היה חבר שלנו. לשתות מנדטים ולהשאיר אותם על 4 מנדטים?! בלי סנטימנטים. ואז הגיעו הקלטות גנץ. הם אומרים - אנחנו נשתה מהם מנדטים, נשאיר אותם על 4 ואז ניקח אותם לליכוד. זו מתמטיקה פשוטה".

 בני גנץ בגבול הרצועה
 

בני גנץ בגבול הרצועה ( החדשות 13)

 

מוקדם יותר הבוקר הבהיר גנץ כי לא יישב בממשלתו של נתניהו. זאת בתגובה לפרסום חדשות 13 אמש, בו נשמע הרמטכ"ל לשעבר אומר כי אינו פוסל ישיבה בממשלת נתניהו. "הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים", אמר. "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה!"

עם זאת, יש לציין כי למרות הכחשתו, וטענתו כי הדברים נאמרו לפני שפורסמו פרטי כתבי החשדות נגד נתניהו, הוא נשמע בהקלטה מתייחס במפורש לביטוי שבו השתמש במסיבת העיתונאים שכינס לאחר פרסום הודעתו של מנדלבליט - "בסיטואציה שנוצרה".

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

מההכרזה על בחירות ועד ההליכה לקלפי: כל הסקרים של חדשות 13

מפלגת העבודה הוציאה גם תגובה רשמית להקלטות שפורסמו: "כפי שנחשף אמש, גנץ אומר בקולו בצורה ברורה שהוא מתכוון לשבת בממשלה של נתניהו. כחול לבן זו מפלגת ימין שלוקחת את קולות מחנה המרכז-שמאל ותיתן אותם לממשלת נתניהו. בני, באנו להחליף את נתניהו - לא לשבת בממשלה של נתניהו".

גם הימין החדש תקפו את גנץ בעקבות חשיפת ההקלטות: "גנץ זוחל לממשלת נתניהו כמו שזחל מול החמאס. כפי שאמרנו מזמן, דקה לאחר הבחירות יזחל גנץ לתוך ממשלת נתניהו על מגש 'תכנית המאה של טראמפ'. עכשיו זה ברור - או שקד ובנט, מהפכת בג"צ וניצחון על חמאס, או ממשלת שמאל רכרוכית של ביבי-לפיד-גנץ עם לפיד שר משפטים וגנץ בביטחון".

בני גנץ נואם בעקבות החלטת היועמ"ש
 

בני גנץ נואם בעקבות החלטת היועמ"ש (חדשות 13 )

 

בהקלטות שהגיעו לידי חדשות 13 נשמע גנץ אומר: "בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, אלא היא תהיה סגורה, לא נעולה", אמר במהלך התייעצות עם קומץ יועצים קרובים, "עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, יקרו דברים, אני אנצח טראמפ יגיש תוכניות. טוב, מה עכשיו?". כאמור, לאחר הודעת היועמ"ש, גנץ כינס מסיבת עיתונאים במהלכה אמר: "הערב עם פרסום המלצות היועמ"ש ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה עומדת על הפרק".

בהלקטות, גנץ נשמע מעלה את האפשרות לשותפות עם המפלגות החרדיות: "על מה אנחנו מדברים? (נתניהו) פשוט מכר את המדינה! פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי (שאוסר להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן) אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה, ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים? אני שולח לכם (למפלגות החרדיות) דף ריק, חתום למטה 'בני גנץ'.  שני שליש דף שלכם תמלאו מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".