דורס הנער אילון שלו אמסלם: "אמרתי בצחוק ששתיתי בקבוק וודקה"

אלי בר זכאי עלה לראשונה לדוכן העדים בבית המשפט כעד הגנה, והצהיר: "רק רציתי לצאת גבר, כאילו שאני שותה מול החבר'ה. סתם התרברבות". אם הנער התפרצה באולם: "שקרן"

אלי בר זכאי, שדרס למוות את הנער אילון שלו אמסלם לפני כשמונה חודשים, העיד היום (שלישי) לראשונה בבית המשפט כעד הגנה. בעדותו, אמר בר זכאי: "רק צחקתי כשאמרתי שאני אחרי בקבוק בלוגה. כל מה שרציתי בערב הזה זה לצאת גבר מול החברים. באמת לא שתיתי ולא עישנתי סמים". במהלך הדיון, פרצה מהומה באולם בית המשפט שבו נכחה משפחת הנער, בעקבות תחושות כעס שעוררו דבריו של בר זכאי. בני המשפחה קראו לעברו "שקרן", והשופט איים להוציא את האם, דקלה שלו אמסלם, מהדיון.

בעדותו, שחזר בר זכאי את ערב הדריסה: "יצאתי בסביבות 9 בערב, ירדתי להלל (דוד דייויס - המואשם בשיבוש חקירה). אספתי אותו ברכב שלי, והתחלנו בנסיעה מירושלים לתל אביב. החבר'ה שם שתו, אני שתיתי בלו". בהתייחס להקלטה, שבה הוא נשמע אומר "אני מסטול מת", אמר בר זכאי: "באמת הייתי מסטול כי הרגשתי שאני הולך למות, אבל לא בגלל האלכוהול. בגלל הסיטואציה הרגשתי מיובש". עוד הוסיף כי ״אני לא גדלתי בסביבה כזו, אני מבית חרדי מירושלים, כל מה שרציתי בערב הזה זה לצאת גבר מול החברים. באמת לא שתיתי ולא עישנתי סמים״. כאשר נשאל מי לדעתו אשם בתאונה, ענה בר זכאי: "הסיבוב. לא ראיתי את הסיבוב".

 אלי בר זכאי דורס הנער אילון שלו אמסלם
 

אלי בר זכאי דורס הנער אילון שלו אמסלם ( החדשות 13)

 
 
 
 
 אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, מבצע בדיקות ינשוף לאחר התאונה
 

אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, מבצע בדיקות ינשוף לאחר התאונה (בוחני התנועה של משטרת תל אביב )

 

בחודש שעבר העיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב הלל דוד דיוויס, חברו של בר זכאי. דיוויס, שמואשם בשיבוש חקירה, בכה ללא הרף במהלך דבריו, ותוך כדי השמעת הקלטות השיחות בין השניים, עד שהוחלט להפסיק את עדותו באופן זמני.

במהלך דבריו הסביר כי ביקש מחברו לשתות מים לאחר התאונה "כדי שהוא יירגע וגם כדי להסתיר את האלכוהול שלו". כמו כן, הוסיף כי ביקש ממנו לעזוב את הזירה "כדי שלא יעשו לו בדיקת ינשוף". בהתייחס לבקשתו שבר זכאי יעשן סיגריה לאחר התאונה, הסביר דיוויס כי עשה זאת "כדי להסוות את ריח האלכוהול". בנוגע למחיקת ההודעות והשיחות בין השניים אמר דיוויס כי "הכל קרה בגלל המצב".

דיוויס סיפר על ההיכרות עם בר זכאי: "אני מכיר את אלי מכיתה ח' ומאז אנחנו החברים הכי טובים", ולאחר מכן החל לתאר את השתלשלות האירועים בליל התאונה. "בדרך ליציאה נכנסנו לחנות וקנינו וודקה בלוגה וסיגריות. אלי רצה לצאת למסיבה ואמר לי לבוא איתו, כשסירבתי הוא יצא מהדירה ו-20 דקות לאחר מכן הוא התקשר אליי וסיפר לי שהוא עשה תאונה. אחרי השיחה הזאת התחלתי לרוץ לאזור התאונה".

  אילון שלו-אמסלם
 

אילון שלו-אמסלם ( באדיבות המשפחה)

 

כשבועיים קודם לכן, הגישה פרקליטות מחוז ת"א כתב אישום בגין שיבוש הליכי משפט נגד דיוויס. מהאישומים עולה כי לאחר התאונה התקשר הנהג לחברו וזה ייעץ לו לשתות מים, לעשן סיגריה ולאכול ממתק כדי להסוות את רמת האלכוהול בדמו, ובכך לרמות את בדיקת הינשוף המשטרתית. כמו כן, נכתב בכתב האישום כי דיוויס ייעץ לבר זכאי לעזוב את זירת התאונה והמליץ לו למחוק את הקלטות השיחות ביניהם, בכוונה למנוע או להכשיל את הליך החקירה הפלילית.

מכתב האישום עולה כי כמה שעות לפני התאונה הקטלנית בסוף חודש יולי אשתקד הגיעו השניים לבקר חבר משותף בפתח תקווה, שם בילו ושתו משקה אלכוהולי. לאחר חצות, לאור שכרותם של בר זכאי ודיוויס, חברם הסיע אותם לדירה של חבר נוסף המתגורר בגבעתיים. בשלב מסוים החליט בר זכאי להמשיך למועדון בנמל ת"א חרף הפצרותיו של דיוויס שלא לעשות זאת.

בשלב מסוים נהג בר זכאי במהירות גבוהה ואף חייג במכשיר הטלפון הנייד, במטרה לשוחח טלפונית עם אחד מחבריו שנכח במועדון בנמל תל-אביב. באותה העת, הגיעו אל צומת הרחובות ש"י עגנון ואבן-גבירול שלו-אמסלם וחברו, והמתינו לרמזור ירוק להולכי רגל. עם הגיעו של בר-זכאי עם הרכב לצומת, במקום להאט ולהתאים את מהירות נסיעתו לתנאי הדרך, הוא עלה עם רכבו על המדרכה בצומת, ופגע בשני הנערים.