הפיגוע בשומרון: שיפור במצב הלוחם הפצוע - יצא מסכנת חיים

מבית החולים בילינסון, בו מטופל אלכס דבורסקי בן ה-19, נמסר כי החייל שב לנשום בכוחות עצמו וכי הוא בהכרה מלאה ומתקשר עם הצוות הרפואי. מצבו כעת מוגדר בינוני-קשה

הפיגוע בשומרון: מבית החולים בילינסון נמסר הבוקר (שלישי) כי חל שיפור במצבו של הלוחם אלכס דבורסקי, שנפצע קשה מאוד בפיגוע שהתרחש בתחילת השבוע בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר. דבורסקי שב לנשום בכוחות עצמו והוא בהכרה מלאה ומתקשר עם הצוות הרפואי. נכון לשעה זו, החייל יצא מכלל סכנת חיים מיידית. בתוך כך, נמשך המצוד אחר המחבל, עומאר אבו לילא ובמהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל סריקות במרחב הכפר א-זוואיה.

המרדף אחרי המחבל עומאר אבו לילא, שביצע את הפיגוע הרצחני בשומרון, נמשך באזור לאורך שלושת הימים האחרונים. צה"ל וכוחות הביטחון פועלים על פי מידע מודיעיני כדי למצוא היכן מסתתר המחבל ומי מסייע לו, מתוך הנחה שחלק מבני האוכלוסייה המקומית משתפים פעולה עם המפגע. זאת, לאחר שאתמול בבוקר נעצרו שני פלסטינים, תושבי אחד הכפרים שליד העיר סלפית, בחשד שסייעו לו. ואילו אביו, אמו ואחיו של המחבל נעצרו על ידי כוחות הביטחון, נחקרו ושוחררו.

בד בבד, בכלי תקשורת פלסטיניים דיווחו אמש כי כוחות צה"ל פושטים הכפר בורוקין, באזור העיר סלפית, וחוסמים את הכניסה הדרומית לעיירה כפר א-דיכ, הנמצא מערבית לסלפית.

 אלכס דבורסקי שנפצע בפיגוע באריאל
 

אלכס דבורסקי שנפצע בפיגוע באריאל (באדיבות המשפחה )

 

במקביל, חמאס וגורמים קיצוניים נוספים ברשות הפלסטינית מסיתים ברשתות החברתיות וקוראים לעזור לאבו לילא, שלא היה מוכר לכוחות הביטחון והפוסט האחרון שהעלה לפייסבוק לא העיד על כוונתו לבצע פיגוע, אלא, אולי על מצוקה חברתית או משפחתית. "אלוהים שמור עלי מעיניים שעוקבות אחרי חיי, כתב המחבל, "והרחק ממני את מי שרוצה לפגוע בי".

תושבי האזור הפלסטינים סיפרו אתמול לחדשות 13 שצה"ל מפעיל כוחות רבים ומשבש את שגרת החיים בחיפושו אחר המחבל. "יש הרבה מחסומים וכוננות צבאית", העיד אחד התושבים, "מקפידים מאוד במעברים". נעים חמודה, ראש הכפר א-זאוויה שממנו יצא המחבל, אמר כי: "הם פרצו למספר בתים באזורים מאוכלסים במרכז הכפר, הם ערכו בהם חיפושים ונהגו בצורה שהבהילה את הילדים ואת תושבי האזור". 

תושב הכפר חארת' סיפר לחדשות 13: "כל היום חיפשו אחריו, לא יודע אם תפסו אותו אבל אמרו שעוד לא. כל יום בעיות. אנחנו לא מצליחים לעבוד. הנה, פותחים וסוגרים כשיש בעיות והולכים הביתה. יש לנו ילדים, משפחות, הוצאות".