פרשת הצוללות: ועדת ההיתרים תשאל את נתניהו על מימון נכסיו

לאחר שבג"ץ החליט להחזיר את הדיון על מימון הוצאות משפטו לוועדה, הוא צפוי להישאל על קשריו עם בן דודו מילקובסקי ועל המניות שהחזיק בחברה שסיפקה שירותים לטיסנקרופ

בחירות 2019: הידיעות האחרונות שפורסמו בחדשות 13 העלו מחדש לסדר היום את פרשת הצוללות וכלי השיט. כזכור, בתחילה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי קנה את המניות בחברה שסיפקה שירותים לתאגיד "טיסנקרופ" הגרמני, שעומד במרכז פרשת הצוללות - בהיותו אזרח פרטי. ואילו אתמול (שני) טען כי רכש אותן כשהיה ראש האופוזיציה בשנת 2007. הפרקליטות ממשיכה לבדוק את החומרים שהגיעו אליה ובקרוב תחליט אם לפתוח את הפרשה מחדש.

בשנת 2009 ביקש נתניהו ביקש מבן דודו נתן מילקובסקי הלוואה לתשלום מס על מניות שהחזיק בחברת גרפטק. מילקובסקי, לדברי נתניהו, הלווה לו כ-175 אלף דולר. לטענת נתניהו, הוא החזיר לו את ההלואה בעת שמכר את המניות שבבעלותו, בנובמבר 2010. כלומר, על מכירת המניות קיבל נתניהו כ-16 מיליון שקלים. 175 אלף דולר מתוך הסכום הזה הוא החזיר לחברה שבבעלותו של מילקובסקי,NMDM , וכך לטענתו הוא החזיר את ההלוואה. 

 הלוואות שהעביר נתן מיליקובסקי לנתניהו
 

הלוואות שהעביר נתן מיליקובסקי לנתניהו ( החדשות 13)

 

כעת, כשבג"ץ החזיר את ההחלטה על מימון הוצאות ההגנה במשפטו של נתניהו על ידי מקורביו, בהם גם מילקובסקי, לוועדת ההיתרים, חברי הוועדה צפויים לשאול את ראש הממשלה על הקשרים בינו לבין בן דודו, ומתי ואיך קנה את הנכסים שברשותו. 

 
 
 
 נתניהו נואם בטקס האזכרה לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא ידוע
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו  (חדשות 13)

 

כזכור, בסוף השבוע נחשף בחדשות 13 כי נתניהו הוא ככל הנראה זה שאישר את עסקת מכירת הצוללות הגרמניות למצרים, כך עולה מעדותו של עמוס גלעד, ראש האגף המדיני-בטחוני במשרד הביטחון לשעבר. על פי העדות, גלעד העלה בפני הגרמנים הסתייגות ממכירת צוללות שלהן יכולות שעלולות לסכן את ביטחון ישראל למצרים, ונאמר לו כי נתניהו בעצמו אישר את העסקה. 

הפרסומים הללו הסעירו את המערכת הפוליטית. מפלגת כחול לבן אף שילבו זאת בקמפיין שלהם. מוקדם יותר הערב כינסו ראשי מפלגת כחול לבן, בני גנץיאיר לפידמשה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי מסיבת עיתונאים מיוחדת על רקע ההתפתחויות בפרשת הצוללות. במהלך האירוע קרא גנץ להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את מעורבות נתניהו בפרשת הצוללות ואמר: "מגיע לכל חייל, לכול הורה, לכל אזרח ישראלי תשובות. אחננו לא ננוח ולא נרפה עד שהאמת הזו תצא לאור. מגיע לכול אזרח ישראלי הנהגה עם ערכים". 

גנץ המשיך ואמר כי "השבוע נחשף שראש הממשלה אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון מכירת צוללות מתקדמות למצרים. זאת בלי שאף אחד מהגורמים המוסמכים במערכת הביטחון ידע על כך. נתניהו הכחיש זאת, הוא שיקר. זו פגיעה באמון הציבור וגם פגיעה בביטחון". 

 גנץ נואם בהצהרת מפלגת כחול לבן
 

גנץ נואם בהצהרת מפלגת כחול לבן (החדשות 13)