תמונות מהעימותים הליליים היום בעזה, החדשות 13

לראשונה מאז הירי לעבר גוש דן: חודשו העימותים בגבול הרצועה

מאות פלסטינים הפגינו בסמוך לגדר, כשחלקם אף ניסו לחצות את הגבול - ונעצרו. המחאה שבה לאחר שבימים האחרונים הפסיק חמאס את ההפגנות בניסיון לקדם את המו"מ עם ישראל

המתיחות בדרוםלראשונה מאז הירי לעבר גוש דן ביום חמישי חודשו הערב (שני) העימותים הליליים בסמוך לגדר הגבול ברצועת עזה. כמאות פלסטינים הפגינו, כשחלק מהם ניסו לחצות את הגבול בדרום רצועת עזה - ונעצרו ע"י כוחות הביטחון. על החשודים לא נתפס נשק והם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

בכלי תקשורת פלסטיניים דווח על פצועים בעימותים. עם זאת, בשלב זה משרד הבריאות לעזה לא אישר את הפרטים. ההפגנות, שהופסקו ע"י חמאס ברקע המשא ומתן עם ישראל, בתיווך מצרי, בנוגע להבנות שיאפשרו הגעה לרגיעה, צפויים להתחדש מחר גם במוקד נוסף, מול קיבותץ זיקים.

 
 
 
 תמונות מהעימותים הליליים בעזה היום
 

העימותים הליליים בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה (החדשות 13)

 

בתוך כך, מוקדם יותר היום בכיר חמאס, אסמאעיל רדואן, אמר כי ההתמהמהות וההשתהות של ישראל בביצוע הבנות הרגיעה תבאנה להמשך העימותים הליליים על גדר המערכת עד להסרת המצור בהתאם להבנות. נוסף על כך, בכיר תנועת הג'האד האסלאמי, חאלד אל-בטש, אמר כי אין מנוס מהסלמת העימותים על הגדר.

ההפגנות בעזה נגד יוקר המחיה

חזרתם של העימותים הליליים וההפגנות על הגדר מגיעים ברקע המשבר הכלכלי החריף ברצועת עזה שהוביל לתסיסה משמעותית נגד חמאס שכוללת הפגנות ענק - אותן מדכא הארגון באלימות קשה. חמאס מנסה להסיט את האש לעבר הרשות הפלסטינית ולעבר ישראל, ומארגן הפגנות נגד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ובעד הפיגוע שבוצע אתמול (ראשון) בשומרון, כדי לגמד את המחאות. 

תושבים ברצועה, שביקשו להישאר בעילום שם, סיפרו אתמול לחדשות 13 על שלטון הפחד של חמאס ועל מצוקתם האישית. "יש אנשים שמתנגדים למצב הקשה ברצועה ולמצור באופן כללי, ויש אנשים שהצטרפו למחאה כגל שני ועשו פוליטיזציה לנושא", אמר עיתונאי עזתי. חמאס לא לוקח סיכונים ומפעיל כוח רב בדיכוי המחאות, כולל ירי באש חיה לעבר המפגינים והתעללות בעצורים בבתי הכלא".