מועמד כחול לבן: "כדי לנצח - מוכרחים לשתות מנדטים מהעבודה"

אלון שוסטר, שממוקם במקום ה-27 ברשימת המפלגה לכנסת, התבטא במהלך חוג בית לגבי הדרך שבה לדעתו יש לפעול כדי לנצח בבחירות: "מרצ והעבודה צריכים לקבל ארבעה מנדטים"

בחירות 2019מועמד כחול לבן אלון שוסטר, שנמצא במקום ה-27 ברשימת המפלגה לכנסת, התבטא לגבי הדרך שבה לדעתו צריכה המפלגה לפעול על מנת לנצח בבחירות ואמר כי "אנו מוכרחים לשתות את המנדטים של מפלגת העבודה כדי שנוכל לתת לרעיונות של העבודה בכלל סיכוי". את הדברים אמר בחוג בית סגור שנערך במושב בשפלה בסוף השבוע. 

עוד אמר שוסטר: "הדרך הנכונה והאופטימלית ביותר לתת סיכוי למהפך, היא להעביר מנדטים ממרצ ומהעבודה אלינו, וכמה שיותר. אם התהליך שעלול לקרות ילך ויתרחב, ומרצ והעבודה ימשיכו לקטון, אני אומר לחברים שלי - אתם כורתים את התקווה שלכם לשינוי". כמו כן, טען כי "אנו נמצאים היום בסיטואציה שבה יש לרכז מאמץ במפלגה שלנו. אנו יודעים כמה זה קשה וסבוך להיות הגוש הגדול. אם הגוש הגדול לא יצביע עלינו, לכל הפחות אנחנו צריכים להיות בפער גדול מול הליכוד. צריכים לעשות במקביל כל מאמץ לשכנע את אנשי הימין ההגון".

 
 אלון שוסטר
 

אלון שוסטר (החדשות 13)

 
 

לאחר פרסום דבריו של שוסטר, ממפלגת העבודה נמסר: "הפוך גוטה הפוך. אתם מפלגת ימין ותפקידכם להביא קולות מימין. בלי עבודה חזקה לא יהיה שינוי בשלטון". ממפלגת ממרצ נמסר: "גם כאשר כחול לבן מפסיקה להאמין ביכולת להביס את נתניהו, מרצ מחויבת למהפך שלטוני שיציל את מדינת ישראל. רק הצבעה למרצ מבטיחה מהפך ערכי, ישראל דמוקרטית ששומרת על בג"ץ ועל שלטון החוק, על חופש ושאיפה לשלום, וגם מהפך שלטוני. שוב מוכח שאין מהפך בלי מרצ".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' תקפה אף היא את דבריו של שוסטר: "מזעזע. נחשפות הכוונות הנואלות של כחול לבן, לחסל את המפלגות האידיאולוגיות לטובת מיזם זמני לא ברור. הצדקת קיומם היחידה - להחליף את השלטון באמצעות העברת מצביעים מהימין. כל חבלה במפלגת העבודה היא נזק מגונה למפלגה ציונית אמיתית, סוציאל דמוקרטית, שוחרת שלום ונלחמת על שלטון החוק״. 

כזכור, יצחק אילן, סגן ראש השב"כ לשעבר שהוצב במקום ה-39 במפלגת כחול לבן בבחירות הקרובות, תקף באותו חוג בית את יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', ואמר כי הוא "מחבל יהודי". אילן טען כאשר סמוטריץ' נחקר בתקופת ההתנתקות, הוא פגש אותו בחדר החקירות: "אתם יודעים שאני חקרתי את סמוטריץ', שאם הם יעלו לשלטון כנראה יחנך את ילדיכם". "הוא היה מחבל, הוא אמנם יהודי, אבל מחבל", הוסיף.