ארגנטינה: האיראנים שנעצרו עם דרכונים ישראליים מזויפים יגורשו

השניים יובאו לדיון בביהמ"ש, ובתומו ייאלצו לעזוב את המדינה. על פי הדיווחים, בני הזוג החליפו מספר בתי מלון כדי לא להיתפס, והחזיקו בלפחות ארבעה דרכונים פיקטיביים

ממשלת ארגנטינה תגרש את זוג האיראנים שנעצרו ביום שבת, לאחר שנכנסו למדינה עם דרכונים ישראליים מזויפים. לפי הדיווחים, בני הזוג החליפו מספר בתי מלון כדי לא להיתפס, וכן ביצעו שיחת טלפון כבת דקה וחצי לטלפון מקומי - על אף שהם לא דוברי ספרדית. שני אנשי הגירה הושעו מתפקידם לאחר שלא גילו את השניים בעת כניסתם למדינה. כמו כן, נודע כי לעצורים היו ארבעה דרכונים מזויפים בסך הכול, כשבשניים מתוכם השתמשו על מנת לעזוב את ספרד, ובשניים נוספים כדי להיכנס לארגנטינה.

כזכור, בעיתון La Nacion דווח אמש (ראשון) כי בני הזוג, סג'יד נסראני בן 27 שטען כי הוא צלם ומאסורה סבאלי בת 30 שהציגה עצמה כמהנדסת ואדרכילית, נכנסו למדינה ביום חמישי, ונעצרו במלון בו שהו בבואנוס איירס. האינטרפול אישר לעיתון כי הזהויות המזויפות לא נגנבו מדרכונים ישראלים אמיתיים.

 הדרכון שאיתו נכנס לארגנטינה סג'יד נסראני
 

הדרכון שאיתו נכנס לארגנטינה סג'יד נסראני (החדשות 13)

 

השניים טענו כי נמלטו מאיראן לאירופה דרך טורקיה ויוון. לאחר מכן הגיעו השניים לספרד, שם ככל הנראה השיגו את הדרכונים המזויפים. תמונת הדרכון של נסראני, שהזדהה כנתנאל טולדנו, הופצה אתמול ברשתות החברתיות, וממנה עלו שגיאות כתיב רבות בעברית. האירוע החריג משך את תשומת לב הרשויות, ברקע מלוא 27 שנים לפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס - שבו נהרגו 29 בני אדם ונפצעו כמאתיים נוספים.