הפיגוע בשומרון: סמ"ר גל קיידאן הובא למנוחות בבאר שבע

לווייתו של לוחם התותחנים שנפל בפיגוע, שאירע בשני מוקדים בשומרון, התקיימה בדרום. בצהריים ייקבר בבית העלמין סגולה הרב אחיעד אטינגר שמת הבוקר בבית החולים מפצעיו

הפיגוע בשומרון: לוחם התותחנים סמ"ר גל קיידאן שנפל בפיגוע בצומת אריאל הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין בבאר שבע. בתוך כך, הותר לפרסום כי הלוחם שנפצע קשה מאוד בפיגוע הוא אלכס דבורסקי, בן 19 מנצרת עילית.

קיידאן, הבן השלישי לזוג הורים שעלו בשנות ה-70 לישראל מברית המועצות, היה תלמיד ומוזיקאי מחונן. הוא למד בתיכון בבאר שבע. קרוב משפחה ספד לו ואמר כי מדובר ב-"אבדה גדולה למשפחה ולחברים".

קיידאן נהרג אתמול בפיגוע שהתרחש בשני מוקדים בשומרון, בו נהרג גם הרב אחיעד אטינגר ונפצע קשה חייל נוסף. לאחר מכן חטף המחבל את נשקו ונמלט לכיוון כיכר אריאל - שם, פתח בירי לעבר כלי רכב לבן ופגע ברב אחיעד אטינגר, בן 46. המפגע ירה לעבר רכב אדום, שבו ישב אזרח שניסה לירות לעברו - אך טרם ברור אם הצליח. בהמשך רץ המחבל לכיוון צפון, גנב רכב הונדה כחול ונסע לאזור צומת גיתי אבישר - שם ירה לעבר טרמפיאדה ופגע בחייל בן 19. המפגע המשיך לכפר בורוקין, נטש את הרכב בכניסה וברח. הפצועים הובהלו לבית החולים בילינסון, כשאחד מהם מורדם ומונשם. מוקדם יותר היום נקבע מותו של הרב אחיעד אטינגר, שנפצע באורח אנוש.

 סמ"ר גל קיידאן, החייל שנפל בפיגוע בצומת אריאל
 

סמ"ר גל קיידאן, החייל שנפל בפיגוע בצומת אריאל ( דובר צה"ל)

 

יממה לאחר הפיגוע בשומרון, נקבע הבוקר מותו של הפצוע אחיעד אטינגר בן ה-46, שהותיר אחריו 12 ילדים. אטינגר, תושב ההתנחלות עלי, הותיר אחריו 12 ילדים. לפני כחצי שנה הקים אטינגר את ישיבת "עוז ואמונה" במרכז תל אביב. אתמול סיפרו עליו תלמידיו כי אסף תרומות כדי להחיות את המקום, והגיע מדי יום מביתו לישיבה שבנווה שאנן כדי ללמד. "מדובר באדם צנוע, איש חינוך דואג ואכפתי" - סיפרו. 

"בצער רב וביגון קודר, משפחת אטינגר מודיעה על פטירתו של הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי"ד, אשר נפל על קידוש ה' בידי מרצח שפל במהלך פיגוע שבו גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב תוך שהוא יורה במחבל הנתעב", נמסר מטעם משפחתו של ההרוג. "אנו מודים לכל צוות בית החולים בלינסון, לצוותי מד"א ואגף הביטחון שומרון, ולכל עם ישראל אשר התפללו לרפואתו". הלווייתו של אטינגר תצא בסמוך לשעה 14:00 מעלי ותעבור בזירת הפיגוע בדרך לבית העלמין סגולה.

הבוקר הותר לפרסום כי עומאר אבו לילי הוא המחבל שביצע אתמול את הפיגוע המשולב בשני מוקדים בשומרון. אבו לילי, בן 18 ללא עבר ביטחוני או שיוך ארגוני, פעל לבדו. הלילה פשט צה"ל על הכפרים בידיא וא-זאוויה במהלך החיפוש אחר המחבל, ומיפה את ביתו לצורך בחינת אפשרות הריסתו. על פי התקשורת הפלסטינית, נעצרו לחקירה אביו, אמו ואחיו, ושוחררה בתומה, דבר שעשוי לרמז לכך שצה"ל מעריך כי המשפחה לא ידעה על כוונת הבן לבצע את הפיגוע.

עוד דווח בתקשורת הפלסטינית, כי צה"ל הציב מחסומים ביציאה הדרומית מא-זאוויה ולא אפשר תנועת כלי רכב לתוך הכפר, וכן פשט על המכולת שבבעלות משפחת המחבל והחרים מצלמות אבטחה שהוצבו במקום. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הפעילות הלילית בכפר - מיפו הכוחות את בית המחבל לצורך בחינת אפשרות הריסתו, ביצעו סריקות נרחבות ובידוקים בכניסות וביציאות לכפרים.

  רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל
 

רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל ( נדב גולדשטיין/TPS)