תפסו חשודים בפריצה - וגילו מעבדת סמים • תיעוד ממצלמות המשטרה

בסרטון ראשון מפרויקט מצלמות הגוף של המשטרה ניתן לראות את פעילות הכוחות בשטח, תפיסת העבריינים על חם וההתרגשות מההישג. "שתי ציפורים במכה"

לפני כחודשיים השיקה משטרת ישראל את מצלמות הגוף שמשנות את כללי המשחק. בתיעוד ראשון שפורסם, ניתן לראות פעילות המשטרה בשטח – תפיסת שודדים על חם, גילוי מעבדת סמים והתרגשות מההישג.

לפני כשלושה שבועות, בעקבות שיחה למוקד 100, שוטרים הגיעו לרחוב חיבת ציון ברמת גן ותפסו על חם שניים שפרצו לדירה. לאחר שאזקו את החשודים, השוטרים גילו להפתעתם מעבדה קטנה לגידול סמים במקום. הם התקשרו לבעל הדירה, סיפרו לו שפרצו לביתו וקראו לו להגיע במהירות, וכשהגיע – נעצר גם כן.

 תיעוד מעצר ממצלמות הגוף של המשטרה
 

תיעוד מעצר ממצלמות הגוף של המשטרה (החדשות 13 )

 

סנ"צ רוני שמרי, קצין אגף החקירות והמודיעין של מרחב דן, סיפר: "במהלך הפעילות, באמתלה מסוימת, זימנו את בעל הדירה למקום. בעל הדירה אכן הודה שהוא מגדל סמים בדירה. שתי ציפורים במכה: גם פורצים לדירה שכנראה רצו לגנות את הסמים, במקרה הזה גונב מגנב פטור".

גם הרגעים הקטנים נלקטים במצלמות. הפיקוד של מרחב דן הגיע לזירת הפשע, השוטרים מציגים לקצין הוותיק של המרחב, ירון לונדון, ולא מסתירים את ההתרגשות מהתפיסה. 

בשנה האחרונה נתפסו רק בתחומי תל אביב 85 דירות שבהן גידלו מריחואנה. בסך הכל, המשטרה תפסה ארבעה טונות של סמים בפרק הזמן הזה. חמישה סוכנים הביאו להפללתם של 165 חשודים. הצילומים ממצלמות הגוף עשויים להפליל יותר עבריינים, אבל גם להפחית את רמת האלימות משני הצדדים. גם אלימות משטרתית וגם אלימות מצד החשודים.