ציטוט רה"מ בפני הורי הנספים בנחל: "החיים נהר שוצף" • האזינו

בתיעוד בלעדי של השיחה, נשמעים ההורים השכולים מבקשים מנתניהו שיתייצב לצידם במאבק. בתגובה, משתף אותם ראש הממשלה בדברי אביו: "החיים סוחפים אותך במורד הזרם" • המקור

אסון השיטפון בערבה: ההורים השכולים מהאסון בנחל צפית, בו נספו עשרה בני נוער ממכינת "בני ציון", נמצאים במאבק ציבורי מתמשך, במהלכו נפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההורים דרשו מנתניהו, והוא הבטיח – הקמת ועדת בדיקה עצמאית לחקירת נסיבות האסון. בהקלטות בלעדיות שהגיעו לידי "המקור" מהמפגש בין ההורים לראש הממשלה, ניתן לשמוע לראשונה את הדיון בין הצדדים.

"אני חושב שזאת החלטה של הממשלה", אמר נתניהו להורים השכולים, "אני בכל זאת רוצה להגיד לכם משהו, פעם אחת שאלו את אבי, 'תגיד לי, איך אתה חי'?, אז הוא אמר, 'החיים הם כמו נהר גועש ושוצף והחיים פשוט סוחפים אותך במורד הנהר ואתה מגיע למחוזות'". לבסוף הבטיח: "אני אעשה בדיקה ואני אשיב לכם תשובות".

הרוגי אסון השיטפון בערבה
 

הרוגי אסון השיטפון בערבה (החדשות 13)

 

ראש הממשלה נתניהו סיפר להורים: "פעם הייתי חייל, והיה כלל: אתה רואה עננים – אסור להיכנס לערוץ. עם שר הביטחון (אביגדור ליברמן) לא נפגשתם, נכון?". אוריאל בר שלום, אביה של אילן, אמר: "לא, הוא נעלם, הוא בכלל לא התראיין, הוא לא מוצא לנכון בכלל לקחת... אתה הקו האחרון, אין יותר". נתניהו הגיב ואמר כי "כל מה שאמרתם לי כאן זה פעם ראשונה שאני מתעמק בדבר הזה".

אחד ההורים פנה לנתניהו ואמר לו: "מה שאנחנו מבקשים ממך אדוני ראש הממשלה זה חקירה, רק חקירה עצמאית ומעמיקה תחשוף פה את היקף ההפקרות ואת היעדר הפיקוח בעולם המכינות. רק גוף כזה יביא את האמת ויחסוך חיים עתידיים".

התחקיר המלא ישודר היום אחרי המהדורה המרכזית.