מועמד כחול לבן נגד סמוטריץ': "מחבל יהודי, רצה לפוצץ מכוניות"

יצחק אילן, סגן ראש השב"כ לשעבר שהוצב במקום ה-39 במפלגתו של גנץ, טען בחוג בית סגור שיו"ר האיחוד הלאומי תכנן לבצע את זממו עם 700 ליטר נפט. סמוטריץ': "שקר ממוחזר"

בחירות 2019: יצחק אילן, סגן ראש השב"כ לשעבר שהוצב במקום ה-39 במפלגת כחול לבן בבחירות הקרובות, תקף בסוף השבוע את יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', ואמר כי הוא "מחבל יהודי" – כך פורסם אמש (ראשון) בחדשות 13. הדברים נאמרו בחוג בית אינטימי שערך במושב בשפלה.

אילן טען בפני הנוכחים כי כאשר סמוטריץ' נחקר בתקופת ההתנתקות, הוא פגש אותו בחדר החקירות: "אתם יודעים שאני חקרתי את סמוטריץ', שאם הם יעלו לשלטון כנראה יחנך את ילדיכם". "הוא היה מחבל, הוא אומנם יהודי, אבל מחבל", הוסיף מועמד כחול לבן. "הוא בזמן ההתנתקות רצה לפוצץ מכוניות נוסעות בכביש איילון, בשיא הפקקים, עם נפט. תפסנו אותו עם 700 ליטרים של חומר".

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

"כמו אחרון העבריינים, שלושה שבועות הוא שמר על זכות השתיקה. הוא מסתיר את זה, לא תמצאו את זה בשום מקום. שלושה שבועות הוא שמר על זכות השתיקה", טען בתוקף בפני משתתפי המפגש.

גם את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף אילן. "מה שמעניין אותו זה לסדר לחסידי גור להיות משגיחי כשרות בכל בתי החולים, ולסדר לאנשים שהוא חפץ בטובתם להתחמק מהסגרות לאוסטרליה או למקומות אחרים", אמר סגן ראש השב"כ לשעבר.

 

מועמד כחול לבן יצא גם נגד ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "אין לנו ניסיון בלתת שוחד, בלקבל שוחד, כמו לראש הממשלה". על שר הרווחה: "אין לנו ניסיון כמו לחיים כץ, להסתבך המרמה והפרת אמונים".

מחבר הכנסת סמוטריץ' נמסר בתגובה כי מדובר בשקר מוחלט. "מדובר בברברן שכל אחד גדול, ואני מקווה שהוא לא מעיד על כל הביטחוניסטים שמקשטים את רשימת ה'בלגנץ'. אין ולא היה לי קשר לשום 700 ליטר, ומחזור של שקר שוב ושוב לא הופך אותו לנכון. אני גאה מאוד על חלקי במאבק נגד הגירוש, שהיה מאבק דמוקרטי ולגיטימי לחלוטין, ולראיה שוחררתי לביתי מבלי שהוגש נגדי כתב אישום".