"כל השיער נדבק כאילו זה מסטיק": סכנת תרסיסי הצבע לפורים

שיערה של נועם בת ה-12 מגבעתיים ניזוק באופן קשה מספריי שריססה עליו, על אף שאושר ע"י משרד הבריאות. לאחר פניית "ברקוד" פורסמה אזהרה רשמית. "חשוב לקרוא את ההוראות"

תרסיסי צבע לשיער הפכו בשנים האחרונות לנפוצים במיוחד בחג פורים. במחיר של שקלים בודדים, כל אדם יכול לרכוש אותם, כמעט בכל מקום. שיערה של נועם בת ה-12 מגבעתיים ניזוק קשות, כתוצאה משימוש בתרסיס שסומן כמאושר על ידי משרד הבריאות, אותו רכשה עבורה אמה בחנות "מקס סטוק". בעקבות פניית "ברקוד", משרד הבריאות הוציא הערב (ראשון) אזהרה רשמית.

מרב, אמה של נועם, סיפרה: "בשישי בבוקר היא ריססה את השיער, ובצהריים כשהיא חזרה זה ממש הציק לה בראש. זה היה מאוד קשה וגושי, כל השיער נדבק כאילו זה מסטיק". מרב העלתה פוסט לפייסבוק וקיבלה מאות תגובות מהורים מזועזעים. 

 שיער שניזוק מתרסיס צבע לפורים
 

שיער שניזוק מתרסיס צבע לפורים (החדשות 13)

 

פרופק איתמר גרוטו, משנה למנכ"ל משרד הבריאות, אמר כי "פשוט מאוד לקרוא את ההוראות, לא סתם כותבים אותן. הן נכתבו לאחר שהיו מקרים של סיכונים. חשוב מאוד לבדוק שיש רישיון של משרד הבריאות. לנסות את הספריי או את הצבע על אזור קטן בגוף כדי לראות שאין תגובה, לחכות ולראות מה קורה".

מרשת "מקס סטוק" נמסר בתגובה: "הרשת מקפידה על קבלת האישורים וההיתרים הנדרשים על פי דין בכל מוצריה, לרבות אישור מכון התקנים ומשרד הבריאות. אנו מצרים על המקרה שאירע ללקוחה, אך סבורים כי מדובר במקרה ספציפי וחריג. במצב דברים זה, איננו רואים לנכון להסיר את המוצר מהמדפים".