גנץ בשיחה סגורה: ההתקפה עליי בנוגע לטלפון משדרת שמישהו מפחד

לידי חדשות 13 הגיעו הקלטות מכנס פעילים שבו השתתף יו"ר כחול לבן, שבהן נשמע הרמטכ"ל לשעבר מתייחס לסערה עקב הפריצה למכשיר הנייד שלו. "תראו מה עושים לי"

  • פורסם ב:
  • 17/03/2019 15:23
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/03/2019 16:03
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

בחירות 2019 יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הבוקר (ראשון) לפרשת הפריצה לטלפון הנייד שלו, ואמר "תראו מה עושים לי - ככל שיתקפו אותי יותר - תבינו שמישהו פוחד יותר" – כך עולה מהקלטות של הרמטכ"ל לשעבר בכנס סגור, שהגיעו לידי חדשות 13.

עוד התייחס גנץ במפגש, שבו נכחו כ-30 פעילים יהודים וערבים של מפלגתו, שהתקיים ברמת ישי, למתיחות בדרום ולחוק הלאום. בין היתר, הבהיר יו"ר כחול לבן לתומכיו כי "זה או אני או ביבי".

 
 
 
 מפלגת "כחול לבן" בסיור בצפון
 

מפלגת "כחול לבן" בסיור בצפון (החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

בין היתר, דיבר גנץ על תוכנית השלום האמריקנית ואמר: "אנחנו צריכים לראות את תוכנית המאה שבאופן שבו אנחנו בונים, כתוכנית רב שנתית למדינת ישראל. היא מדללת טיפה את המרכז, מעצימה את הצפון - בשני המרחבים ולשני המרחבים. אנחנו מדינה קטנה, ולכן אנחנו צריכים לעשות את הסיפור הזה". "חייב להיות שינוי. כל מי שמדבר אתכם, או שהוא ישנה את זה, או שהוא ישתוק. אין אמצע", הוסיף יו"ר כחול לבן. 

בנוגע לחוק הלאום, אמר גנץ כי "אנחנו צריכים לזכור שאנחנו מדינה יהודית ואנחנו צריכים לזכור שאנחנו מדינה שוויונית. יש עוד רכיבים, יש שיקולים שנקרא להם אינסטרומנטליים - אנחנו יודעים שיש פה מיליון יהודים חרדים ומיליון ערבים שצריכים לחיות פה. בדבר הזה צריך שותפות טוטטלית". "לא נוותר על העוצמה ולא על התקווה", הוסיף יו"ר כחול לבן. "יש לנו חובה מוסרית לחתור לשלום ולקדם אופקים אחרים. אנחנו לא מתכוונים לשגות באשליות ואנחנו לא מתכוונים לא להקפיד על הביטחון".

הרמטכ"ל לשעבר ניסה להסביר לתומכיו את חשיבות הבחירות והבהיר כי "המפלגות הקטנות שתומכות בבנימין נתניהו הן מפלגות קיצוניות. תגידו לאנשים - לא שמתם בני, שמתם ביבי. פתק שלא שמתם בני, כאילו הצבעתם מחל. או בני או ביבי".

נתניהו וגנץ
 

נתניהו וגנץ (רויטרס)

 

כזכור, מפלגת כחול לבן פנתה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה להורות על בדיקה על ההדלפה בנוגע לפריצה האיראנית למכשיר הסלולרי של גנץ - כך דווח הבוקר בידיעות אחרונות.

מטעם המפלגה נמסר כי "גורם בעל נגישות למידע ביטחוני רגיש, ובעל אינטרס לנסות ולפגוע ברא"ל (במיל') גנץ", ורמזו כי ההדלפה הגיעה מכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "קיימת שורה של אינדיקציות המוליכות את 'נתיב ההדלפה' ללשכה מסוימת מאוד בירושלים", טענו בכחול לבן. "הדלפה של אירוע בעל מאפיינים העלולים להיות ביטחוניים, מהווה פגיעה חמורה בביטחון המדינה. ככל שהדלפה זו נעשתה ממניע פוליטי, הרי שלפגיעה בביטחון המדינה נלווית הפרת אמונים בדרגה החמורה ביותר".

אתמול הפיצה הליכוד סרטון תעמולה בו נאמר כי "המשטר האיראני תומך בגנץ באופן גלוי, ומתערב בבחירות לטובתו". זאת, בהתייחס להאשמות בכירי המפלגה שהטילו על מקורבי ראש הממשלה את האחריות על הפרסום בדבר התוכן שנמצא על מכשיר הטלפון של בני גנץ, בעקבות החדירה האיראנית.

ראש הממשלה נתניהו
 

ראש הממשלה נתניהו (החדשות 13)

 

על פי הנאמר בתשדיר, "השב"כ אישר שנתניהו לא ידע דבר בעניינו של גנץ. זהו ניסיון של לפיד וגנץ לסלף את העובדה שהמשטר האיראני תומך בהם באופן גלוי". עוד נאמר בסרטון כי "לפיד וגנץ תמכו בהסכם הגרעין עם איראן בשעה שנתניהו נלחם נגדו".

שלשום התייחס הרמטכ"ל לשעבר וחבר מפלגת "כחול לבן", משה (בוגי) יעלון, התייחס לדיווח אודות הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון של בני גנץ, והצהיר כי "האיראנים לא עומדים מאחורי הפריצה, הם לא תוקפים את יריביו של ראש הממשלה. מישהו דרדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים". את הדברים אמר בריאיון ל"שישי" עם אילה חסון.

לדברי יעלון, מי שעומד מאחורי הדיווח הוא נתניהו וגורמים בסביבתו. "אני מכיר את מערכת הביטחון, וגם את סביבתו של ראש הממשלה" הסביר. "מישהו דירדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים. זה לא בא מהשב"כ. זה בא בעיתוי כזה שבמקום שנתעסק עכשיו במצב הביטחוני ובפרשת השחיתות – נתעסק בפרשות אחרות". עוד הדגיש יעלון כי מדובר ב"המצאה חלולה, אבל מסוכנת מבחינת התרבות הפוליטית במדינת ישראל".

 

עוד לפני כן, התייחס גנץ לפרסום בדבר הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון שלו, ואמר כי "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז.

עוד הוסיף גנץ כי "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך, ובאמצע האירוע מישהו מוציא סיפור רכילותי. את מה שהיה לי להגיד אמרתי. יש מלחמה על הבית שלנו, הטלפון הוא לא הסיפור. אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים במקום הכי נמוך".