"מתפללים לרפואתו": הרב אחיעד אטינגר נפצע קשה בפיגוע בשומרון

אטינגר, תושב עלי ואב ל-12 ילדים, נפגע באירוע בצומת אריאל שבו מחבל חטף נשק מחייל וירה לעבר כלי רכב. "אדם מאוד צנוע, מאוד מסור לקהילה. ליווה אנשים במצבי משבר"

  • פורסם ב:
  • 17/03/2019 13:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/03/2019 16:41
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

הרב אחיעד אטינגר, בן 46 מההתנחלות עלי, הוא האזרח שנפצע קשה בפיגוע בצומת אריאל הבוקר (ראשון). באירוע נהרג צעיר ישראלי ונפצע אדם נוסף. מהיישוב עלי נמסר: "היישוב עלי מתפללים לרפואתו של הרב אחיעד אטינגר שנפצע הבוקר בפיגוע בצומת אריאל. אנו מבקשים להתפלל לרפואתו – אחיעד בן כרמית. בשורות טובות". אטינגר הוא ראש ישיבת עוז ואמונה בתל אביב, תלמידיו ערכו תפילה לשלומו.

התלמידים בישיבת "עוז ואמונה" סיפרו לחדשות 13 על הרב אטינגר, שהקים את הישיבה לפני כשנה וחצי. לדבריהם, אטינגר אסף כסף ותרומות כדי להחיות את המקום, והגיע מדי יום מביתו לישיבה שבנווה שאנן כדי ללמד."שמדובר באדם צנוע, איש חינוך דואג ואכפתי", סיפרו התלמידים לחדשות 13.


 

 
 
  רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל
 

רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל ( נדב גולדשטיין/TPS)

 

חיים גורן, חבר מועצת העיר תל אביב וחבר קרוב של הרב אטינגר, סיפר לחדשות 13 כי "הרבה אנשים מתפללים עליו ואני רוצה להאמין שהוא יצא מזה, הוא אדם חזק פיזית ורוחנית. אדם מאוד צנוע, מאוד מסור לקהילה, לשכונה, הסתובב פה בדרום תל אביב ותמך באנשים. עשה צדקה, לימד אנשים וליווה אותם במצבי משבר".

מוקדם יותר הבוקר, כאמור, נהרג צעיר ישראלי ושני בני אדם נפצעו אנוש וקשה, בפיגוע שאירע בשני מוקדים שונים בשומרון. המחבל הגיע מאזור סלפית לצומת אריאל ודקר חייל בן כ-20. לאחר מכן חטף המחבל את נשקו ונמלט לכיוון כיכר אריאל - שם, פתח בירי לעבר כלי רכב לבן ופגע ברב אחיעד אטינגר, בן 46. המפגע ירה לעבר רכב אדום, בו ישב אזרח שניסה לירות לעברו - אך טרם ברור אם הצליח. בהמשך רץ המחבל לכיוון צפון, גנב רכב הונדה כחול ונסע לאזור צומת גיתי אבישר - שם ירה לעבר טרמפיאדה ופגע בצעיר בן 19. המפגע המשיך לכפר בורוקין, נטש את הרכב בכניסה וברח. הפצועים הובהלו לבית החולים בילינסון, כשאחד מהם מורדם ומונשם.

בווידאו: חבר מועצת העיר תל אביב חיים גורן מספר לחדשות 13 על הרב אטינגר

כוחות הביטחון מבצעים מרדף אחר המחבל באזור כפר בורוקין. פלסטינים דיווחו כי שמעו קולות ירי מעבר הכפר. סוכנות הידיעות הפלסטינית "צפא" דיווחה כי בעקבות הפיגוע כוחות רבים של צה"ל הגיעו לכפר, ואף סגרו את הכניסות לכפרים הסמוכים חארס, דיר אסתיא, מרדה וג'מאעין. כוחות הביטחון מעריכים כי מדובר במפגע בודד שהכיר את האזור ותכנן את הפיגוע מראש, בהשראת הפיגוע באזור התעשייה בברקן בחודש אוקטובר.

ארגון חמאס בירך על הפיגוע ואמר כי האירוע בא בתגובה לסגירת מתחם התפילה באב א-רחמה שבהר הבית, שהיום בית משפט השלום האריך את תוקף צו הסגירה שלו ב-60 ימים נוספים, וכן להרחבת ההתנחלויות  והפקעת אדמות פלסטיניות. בהודעת חמאס נמסר כי ישראל לא תצליח לשבור את העם הפלסטיני ולא תמנע את המשך הג'יהאד וההתנגדות.

"אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים".