פיגוע בשתי זירות בשומרון: הרוג ושני פצועים אנוש וקשה

מחבל דקר חייל בצומת אריאל, חטף את נשקו וביצע ירי לעבר כלי רכב אזרחיים. לאחר מכן גנב רכב, ירה לעבר צעיר בצומת גיתי אבישר - ונמלט. כוחות הביטחון עורכים אחריו מרדף

  • פורסם ב:
  • 17/03/2019 09:51
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/03/2019 11:56
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

פיגוע בשומרון: צעיר ישראלי נהרג הבוקר (ראשון), ושני בני אדם נפצעו אנוש וקשה, בפיגוע שאירע בשני מוקדים שונים בשומרון.

המחבל הגיע מאזור סלפית לצומת אריאל ודקר חייל בן כ-20. לאחר מכן חטף המחבל את נשקו ונמלט לכיוון כיכר אריאל - שם, פתח בירי לעבר כלי רכב לבן ופגע ברב אחיעד אטינגר, בן 46. המפגע ירה לעבר רכב אדום, בו ישב אזרח שניסה לירות לעברו - אך טרם ברור אם הצליח. בהמשך רץ המחבל לכיוון צפון, גנב רכב הונדה כחול ונסע לאזור צומת גיתי אבישר - שם ירה לעבר טרמפיאדה ופגע בצעיר בן 19. המפגע המשיך לכפר בורוקין, נטש את הרכב בכניסה וברח. הפצועים הובהלו לבית החולים בילינסון, כשאחד מהם מורדם ומונשם.

 רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל
 

רב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע הירי באריאל ( נדב גולדשטיין/TPS)

 

כוחות הביטחון מבצעים מרדף אחר המחבל באזור כפר בורוקין. פלסטינים דיווחו כי שמעו קולות ירי מעבר הכפר. סוכנות הידיעות הפלסטינית "צפא" דיווחה כי בעקבות הפיגוע כוחות רבים של צה"ל הגיעו לכפר, ואף סגרו את הכניסות לכפרים הסמוכים חארס, דיר אסתיא, מרדה וג'מאעין. כוחות הביטחון מעריכים כי מדובר במפגע בודד שהכיר את האזור ותכנן את הפיגוע מראש, בהשראת הפיגוע באזור התעשייה בברקן בחודש אוקטובר. ערוץ הטלוויזיה "פלסטין אל-יום" מדווח כי כוחות צה"ל עצרו מספר פלסטינים בבורוקין והחרימו מצלמות מעקב באיזור התעשייה במקום.


בווידאו: ראש הממשלה נתניהו מתייחס לפיגוע בפתח ישיבת הממשלה (צילום: לע"מ)

ארגון חמאס בירך על הפיגוע ואמר כי האירוע בא בתגובה לסגירת מתחם התפילה באב א-רחמה שבהר הבית, שהיום בית משפט השלום האריך את תוקף צו הסגירה שלו ב-60 ימים נוספים, וכן להרחבת ההתנחלויות  והפקעת אדמות פלסטיניות. בהודעת חמאס נמסר כי ישראל לא תצליח לשבור את העם הפלסטיני ולא תמנע את המשך הג'יהאד וההתנגדות.

"אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל", אמר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים".

 סריקות אחר המחבל בכפר בורוקין
 

סריקות אחר המחבל בכפר בורוקין (דובר צה"ל )

 

לאחר הערכת מצב של אגף הבטחון של המועצה האזורית שומרון ומערכת הביטחון הוחלט לסגור את השערים של ברקן ואזור התעשייה הסמוך. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בתגובה לאירוע: "אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל הגיבורים, סומכים על מערכת הביטחון וצה"ל שיגיעו למחבלים השפלים הללו ויחסלו אותם", דגן הוסיף: "אנחנו לעולם לא נשבר, לעולם לא נסוג, ההתיישבות בשומרון היא חלק מעם ישראל וחלק ממדינת ישראל. כל תושבי השומרון יחד עם כל אזרחי מדינת ישראל מחזקים סומכים על צה"ל ומחזקים את החיילים הגיבורים".

בווידאו: דקה אחר דקה - כך התרחש הפיגוע בצומת אריאל


"כשחלפתי בצומת אריאל עם רכב לימוד הנהיגה עליו אני עובד הבחנתי בהמולה", סיפר חובש רפואת חירום במד"א חננאל הס שהגיע לזירה. "ראיתי חיילים רצים ושמעתי קולות ירי. הבנתי שמתרחש משהו והזעקתי כוחות גדולים של מד"א למקום. כשפסקו היריות יצאתי מהרכב וראיתי צעיר בן כ-20 שוכב מחוסר הכרה עם פציעות מירי בפלג גופו העליון. ביצענו בדיקות רפואיות ומצבו היה אנוש".

הכוחות והמפקדים בזירת הפיגוע באריאל
 

הכוחות והמפקדים בזירת הפיגוע באריאל ( דובר צה"ל)

 

ליאור שחר, שעובד באזור התעשייה באריאל והיה בקרבת הזירה סיפר: "הייתי בתחנת הדלק ובדיוק תדלקתי את הרכב. שמעתי עשר עד 15 יריות מכיוון הכיכר ומיד ראיתי כוחות מתחילים לרוץ לאזור".

הנשיא רובי ריבלין אמר בתגובה לפיגוע: "אני רוצה לחזק את ידי המשפחות המתמודדות ברגעים אלה עם הבשורות הקשות המגיעות מהפיגוע הנורא ולחזק את ידי כוחות הבטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים", כתב בחשבון הטוויטר שלו: "מדינת ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, המסייר היום בצפון הארץ הגיב לאירוע ואמר: "מדובר בפיגוע חמור. אני משתתף בצער משפחות הנפגעים. צריך לתת לכוחות צה"ל לפעול".

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, הגיב לאירוע. "מדובר באירוע מזעזע. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית לגנותו במהרה ולהתאחד למען מניעת פיגועים נוספים", אמר. "לא ייתכן שאזרחים חפים מפשע יאלצו לחיות תחת מעטפת טרור יום יומית. אנו משתתפים בצער המשפחות הנפגעים ומחזקים את ידם בשעה קשה זו".

 הרכב שאיתו נמלט המחבל מהפיגוע באריאל
 

הרכב שאיתו נמלט המחבל מהפיגוע באריאל (חדשות 13 )

 
הכוחות והמפקדים בזירת הפיגוע באריאל
 

הכוחות והמפקדים בזירת הפיגוע באריאל (דובר צה"ל )