הליכוד: "המשטר האיראני תומך בגנץ - ומתערב בבחירות לטובתו"

האשמות המפלגה נגד הרמטכ"ל לשעבר הגיעו בתגובה לסרטון שבו בכירי כחול לבן תקפו בחריפות את רה"מ: "לא אנחנו שילמנו 15 מיליון דולר פרוטקשן לחמאס"

בחירות 2019: בסרטון תעמולה שהופץ היום (שבת) על ידי מפלגת הליכוד, נאמר כי "המשטר האיראני תומך בגנץ באופן גלוי, ומתערב בבחירות לטובתו". זאת, בהתייחס להאשמות בכירי המפלגה שהטילו על מקורבי ראש הממשלה את האחריות על הפרסום בדבר התוכן שנמצא על מכשיר הטלפון של בני גנץ, בעקבות החדירה האיראנית.

על פי הנאמר בתשדיר, "השב"כ אישר שנתניהו לא ידע דבר בעניינו של גנץ. זהו ניסיון של לפיד וגנץ לסלף את העובדה שהמשטר האיראני תומך בהם באופן גלוי". עוד נאמר בסרטון כי "לפיד וגנץ תמכו בהסכם הגרעין עם איראן בשעה שנתניהו נלחם נגדו".

 
 
 

תגובת הליכוד הגיעה לאחר שמפלגת כחול לבן פרסמה סרטון תעמולה, שבו תקפו בכירי המפלגה בחריפות את רה"מ נתניהו. ראשית, פירטו הרמטכ"לים לשעבר את הישגיהם הביטחוניים והצבאיים, ופנו לנתניהו: "אל תלמד אותנו על הובלה ומנהיגות, לא אנחנו שילמנו 15 מיליון דולר פרוטקשן לחמאס. 500 רקטות ירדו על תושבי הדרום ואתה שתקת".

עוד נאמר בסרטון: "מכרת את החינוך שלנו לסמוטריץ', יש נגדך כתב אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. אתה לא תלמד אותנו על מנהיגות ובטח שלא על אחריות לאומית".

 יעלון, גנץ, אשכנזי ולפיד
 

יעלון, גנץ, אשכנזי ולפיד (רויטרס )

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס היום בריאיון בתוכנית "המטה המרכזי" לפרשת הפריצה לטלופון של גנץ, ואמר: "זה אירוע פוליטי נקודה. אין פה שום דבר שקשור לביטחון מדינת ישראל ואין שום דבר שקשור לאפשרות של סחיטה ממנו - הוא אדם ישר מאוד. יש פה עסקה גדולה על משהו שהעיתוי שלו מוזר - וזה אומר דרשני".

אתמול התייחס הרמטכ"ל לשעבר וחבר מפלגת "כחול לבן", משה (בוגי) יעלון,  לדיווח אודות הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון של בני גנץ, והצהיר כי "האיראנים לא עומדים מאחורי הפריצה, הם לא תוקפים את יריביו של ראש הממשלה. מישהו דרדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים". את הדברים אמר בריאיון ל"שישי" עם אילה חסון.

לדברי יעלון, מי שעומד מאחורי הדיווח הוא נתניהו וגורמים בסביבתו. "אני מכיר את מערכת הביטחון, וגם את סביבתו של ראש הממשלה" הסביר. "מישהו דירדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים. זה לא בא מהשב"כ. זה בא בעיתוי כזה שבמקום שנתעסק עכשיו במצב הביטחוני ובפרשת השחיתות – נתעסק בפרשות אחרות". עוד הדגיש יעלון כי מדובר ב"המצאה חלולה, אבל מסוכנת מבחינת התרבות הפוליטית במדינת ישראל".

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

מוקדם יותר אתמול, התייחס גנץ לפרסום בדבר הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון שלו, ואמר כי "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז.

עוד הוסיף גנץ כי "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך, ובאמצע האירוע מישהו מוציא סיפור רכילותי. את מה שהיה לי להגיד אמרתי. יש מלחמה על הבית שלנו, הטלפון הוא לא הסיפור. אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים במקום הכי נמוך".

בהתייחס למצב הביטחוני, אמר יו"ר כחול לבן: "מה שאנו רואים בתקופה האחרונה זה אובדן ההרתעה של ישראל. מי שקובע את סדר היום זה לא מדינת ישראל אלא יחיא סינוואר והגורמים בעזה. חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, לנקוט במדיניות קשוחה ומתמשכת. אני לא נגד שקט, אבל שקט חייב להיענות בשקט".

בתוך כך, התייחס יאיר לפיד לפרסום: "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".