יוצר, מנגן - ואפילו עושה כלים: עדי לאון כפי שעוד לא הכרתם

המתמודד השנוי במחלוקת מ"האח הגדול" לא עושה חשבון ואומר את שעל ליבו בצורה ישירה, אך לא שוכח מאין הגיע ומתרגש בעיקר מיצירת מוזיקה. "תמיד צריך להגיד מה שאני רואה"

עדי לאון הגיע עד לגמר של עונת ה-VIP האחרונה של "האח הגדול", הרבה בעזרת האמירות הישירות שלו וההתרחקות מ"פוליטיקלי קורט". הפה הגדול שלו השאיר אותו בבית עד הגמר והביא לו מעריצים רבים. הוא היה זה שלא עשה חשבון אבל ידע להקסים, העליב והתנצל, פגע וביקש סליחה. אבל אותו פה, הוא כנראה גם הסיבה שלאון יצא מהבית ללא הפרס. 

ביום שבו ביקרה רותם סלע את ראש הממשלה בנימין נתניהו, היה ברור שלאון יגיב. "תמשיכי להיות פלורליסטית - ויהודים ימשיכו להיהרג, אנחנו לא חיים באירופה. "אם החוק היה בידיים שלי, 'בצלם' וכל הארגונים האלה לא היו קיימים פה בכלל", אמר. "אני מרגיש שאני תמיד צריך להגיד את מה שאני רואה מול העיניים. אני זה העם - המון אנשים חושבים כמוני".

אבל מאחורי כל הרעש והצלצולים, יש מוזיקה. לאון הלחין עד היום לא מעט להיטים, בעיקר עבור אייל גולן, ויחד עם יוסי גיספן, מהכותבים הבכירים של הזמר המזרחי, יצר כמה מהלהיטים הכי מושמעים בשנים האחרונות בארץ, כשבראשם - "מי שמאמין לא מפחד". הדבר האחרון שהיה חסר ללאון הכל כך ימני, הוא שחמאס יחבק בחום את השיר שלו. הלהיט הצליח כל כך, שארגון הטרור השתמש בלחן שלו כדי לפרסם שיר אנטי ציוני. 

 עדי לאון
 

עדי לאון (החדשות 13)

 

החלק השני של לאון, היא אשתו מלי, שמגבה אותו בכל צעד. מגיל שמונה עשרה הם יחד וכבר 24 שנים שהוא ב"סטטוס מאוהב" - ממש כמו השיר שכתב לאייל גולן. "השיר זכה בפרס אקו"ם לשיר הכי מושמע בישראל, והייתי צריך לריב כדי לקבלו אותו", אמר לאון. "הגוורדיה האשכנזית החליטה שהשיר הלועזי המושמע ביותר יקבל פרס והשיר הישראלי המושמע ביותר לא יקבל - אז הייתי צריך בכוח לקחת את מה שמגיע לי".

בקרוב יקליט הזמר מאור אדרי, שכבר מילא את קיסריה מספר פעמים, שיר חדש שעליו עבדו לאון וגיספן. לאון סיפר: "אני אוהב שבנאדם לוקח שיר ומביא את עצמו לתוך התוכן של המילים - זה מזיז אותי". לאון כאמור, כבר הספיק לככב ב"אח הגדול" ואף חולם על תוכנית משלו, אבל בסופו של היום, כנראה שהדבר הכי מספק והכי מרגש עבורו - הוא ליצור מוזיקה.

מאקו"ם נמסר: "בשנה בה פנה אלינו עדי לאון בבקשה לתת פרס גם לשיר העברי המושמע ביותר, שקלנו ברצינות את הצעתו ומצאנו אותה נכונה. הוא לא היה צריך 'להיאבק' ולהפעיל לחצים. הוא הציע, שקלנו וקידמנו את בקשתו. מאז, פרס ההוקרה הפך לקבוע, לצד השיר הלועזי המושמע. אקו"ם אוספת את התמלוגים עבור השימוש במוזיקה ובשירים ומחלקת אותם ליוצרי השירים - ללא הבדלים בין סגנונות ויוצרים".