יעלון: "האיראנים לא עומדים מאחורי הפריצה לטלפון של גנץ"

הרמטכ"ל לשעבר הצהיר כי סביבת ראש הממשלה היא שאחראית לדיווח אודות החדירה למכשיר הנייד של יו"ר כחול לבן, וטען: "מדובר בהמצאה חלולה - אבל מסוכנת לתרבות הפוליטית"

בחירות 2109: הרמטכ"ל לשעבר וחבר מפלגת "כחול לבן", משה (בוגי) יעלון, התייחס הערב (שישי) לדיווח אודות הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון של בני גנץ, והצהיר כי "האיראנים לא עומדים מאחורי הפריצה, הם לא תוקפים את יריביו של ראש הממשלה. מישהו דרדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים". את הדברים אמר בריאיון ל"שישי" עם אילה חסון.

לדברי יעלון, מי שעומד מאחורי הדיווח הוא נתניהו וגורמים בסביבתו. "אני מכיר את מערכת הביטחון, וגם את סביבתו של ראש הממשלה" הסביר. "מישהו דירדר את המערכת הפוליטית, ובשביל הישרדות פוליטית שורפים את כל הערכים. זה לא בא מהשב"כ. זה בא בעיתוי כזה שבמקום שנתעסק עכשיו במצב הביטחוני ובפרשת השחיתות – נתעסק בפרשות אחרות". עוד הדגיש יעלון כי מדובר ב"המצאה חלולה, אבל מסוכנת מבחינת התרבות הפוליטית במדינת ישראל".

בהתייחס למצב הביטחוני, אמר הרמטכ"ל לשעבר כי הוא סבור שחמאס עדיין מורתע מצוק איתן, אך שההרתעה נשחקה בשנה האחרונה. "ברגע שאנו מתחילים לוותר על הריבונות שלנו, וכדי להשיג שקט מוכנים להיסחט כמו "פרוטקשן" ע"י העברת מזומנים לחמאס – זה מתכון להיסחט עוד יותר".

 

 

 
 בני גנץ בגבול הרצועה
 

בני גנץ בגבול הרצועה ( החדשות 13)

 

מוקדם יותר היום, התייחס גנץ לפרסום בדבר הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון שלו, ואמר כי "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז.

עוד הוסיף גנץ כי "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך, ובאמצע האירוע מישהו מוציא סיפור רכילותי. את מה שהיה לי להגיד אמרתי. יש מלחמה על הבית שלנו, הטלפון הוא לא הסיפור. אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים במקום הכי נמוך".

בהתייחס למצב הביטחוני, אמר יו"ר כחול לבן: "מה שאנו רואים בתקופה האחרונה זה אובדן ההרתעה של ישראל. מי שקובע את סדר היום זה לא מדינת ישראל אלא יחיא סינוואר והגורמים בעזה. חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, לנקוט במדיניות קשוחה ומתמשכת. אני לא נגד שקט, אבל שקט חייב להיענות בשקט".

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

בתוך כך, התייחס יאיר לפיד לפרסום: "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

בתגובה לדבריו, נמסר מהליכוד: "ראש הממשלה והליכוד לא קשורים לפרסומים בעניינו של גנץ בשום צורה. לעומת זאת, גנץ שעומד ליד הגדר ואומר שצריך להיות יותר תקיפים, תמך בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן והשתתף באירוע לזכר 1000 מחבלי חמאס שנהרגו במבצע 'צוק איתן', זה מראה לא רק על שיקול הדעת הלקוי שלו, אלא גם על כמה שהוא חלש". בתגובה לכך, מסרה מפלגת כחול לבן: "נתניהו משתפר. שלושה שקרים בהודעה של 36 מילים זה שיא חדש. 1. הוא כן עומד מאחורי הפרסומים על הטלפון. 2. גנץ לא תמך בהסכם הגרעין, הוא היה אז בכלל במדים. 3. הוא לא היה באזכרה למחבלים (וגם לא שיחרר 1027 מחבלים כמו שעשה נתניהו בעסקת שליט)".

נתניהו וגנץ
 

נתניהו וגנץ (רויטרס )

 

מוקדם יותר היום, מסרה מפלגת כחול לבן כי "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה". ההודעה נמסרה לאחר שלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה כי "ראש השב"כ לא עדכן את ראש הממשלה או מי מטעמו בעניינו של בני גנץ". זאת, בתגובה לדיווח לפיו מכשיר הסלולרי של יו"ר כחול לבן נפרץ על ידי איראן, ותוכנו נמצא בידיה.

"בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים לא היה מידע בטחוני, לא היו סרטונים מביכים, והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה", נכתב בהודעה. "גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי".