גנץ על פריצת הטלפון: "סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין"

יו"ר כחול לבן התייחס לדיווח אודות החדירה האיראנית למכשיר הנייד שלו, והצהיר: "לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". על המצב הביטחוני: "אבדה יכולת ההרתעה"

  • פורסם ב:
  • 15/03/2019 16:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/03/2019 19:43
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

בחירות 2019: יו"ר כחול לבן, בני גנץ, התייחס לפרסום בדבר הפריצה האיראנית למכשיר הטלפון שלו, ואמר כי "מישהו הוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. לא היה עלי איום ביטחוני ואיני נתון לסחיטה". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז.

עוד הוסיף גנץ כי "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך, ובאמצע האירוע מישהו מוציא סיפור רכילותי. את מה שהיה לי להגיד אמרתי. יש מלחמה על הבית שלנו, הטלפון הוא לא הסיפור. אני משחק עם אנשים שהכללים האתיים שלהם נמצאים במקום הכי נמוך".

בהתייחס למצב הביטחוני, אמר יו"ר כחול לבן: "מה שאנו רואים בתקופה האחרונה זה אובדן ההרתעה של ישראל. מי שקובע את סדר היום זה לא מדינת ישראל אלא יחיא סינוואר והגורמים בעזה. חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, לנקוט במדיניות קשוחה ומתמשכת. אני לא נגד שקט, אבל שקט חייב להיענות בשקט".

 
 
 בני גנץ בגבול הרצועה
 

בני גנץ בגבול הרצועה ( החדשות 13)

 

בתוך כך, התייחס יאיר לפיד לפרסום: "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

בתגובה לדבריו, נמסר מהליכוד: "ראש הממשלה והליכוד לא קשורים לפרסומים בעניינו של גנץ בשום צורה. לעומת זאת, גנץ שעומד ליד הגדר ואומר שצריך להיות יותר תקיפים, תמך בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן והשתתף באירוע לזכר 1000 מחבלי חמאס שנהרגו במבצע 'צוק איתן', זה מראה לא רק על שיקול הדעת הלקוי שלו, אלא גם על כמה שהוא חלש". בתגובה לכך, מסרה מפלגת כחול לבן: "נתניהו משתפר. שלושה שקרים בהודעה של 36 מילים זה שיא חדש. 1. הוא כן עומד מאחורי הפרסומים על הטלפון. 2. גנץ לא תמך בהסכם הגרעין, הוא היה אז בכלל במדים. 3. הוא לא היה באזכרה למחבלים (וגם לא שיחרר 1027 מחבלים כמו שעשה נתניהו בעסקת שליט)".

מוקדם יותר היום, מסרה מפלגת כחול לבן כי "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה". ההודעה נמסרה לאחר שלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה כי "ראש השב"כ לא עדכן את ראש הממשלה או מי מטעמו בעניינו של בני גנץ". זאת, בתגובה לדיווח לפיו מכשיר הסלולרי של יו"ר כחול לבן נפרץ על ידי איראן, ותוכנו נמצא בידיה.

"בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים לא היה מידע בטחוני, לא היו סרטונים מביכים, והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה", נכתב בהודעה. "גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי".

בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר בהתייחסות לירי העבר לעבר גוש דן
 

בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר בהתייחסות לירי העבר לעבר גוש דן ( החדשות 13)

 

בתוך כך, מוקדם יותר היום אותרו בשטח פתוח בחולון שרידי רקטת ה-M-75 שנורתה אמש מרצועת עזה לעבר גוש דן. חבלני משטרה הגיעו למקום ונטרלו את שאריות הרקטה. הטלוויזיה הפלסטינית דיווחה כי פעילי חמאס מבצעים ירי לכיוון מפגינים שהתאספו בדיר אל-בלח וחאן יונס שבדרום הרצועה, כהמשך להפגנות נגד שלטון חמאס.

בד בבד, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי אמר היום בתום ביקור ביישובי עוטף עזה ובשדרות כי "המציאות כאן היא בלתי נסבלת. זאת תוצאה של קריסת ההרתעה. זה בלתי מתקבל על הדעת שילדים יבלו במקלטים ותושבי עזה ויחיא סינוואר יסתובב חופשי". "זה קרה במשמרת של הממשלה הנוכחית. קריסת ההרתעה הזאת לא תימשך. ממשלה בראשותנו תדע להפסיק את המציאות הזאת ולהחזיר את ההרתעה", הוסיף אשכנזי.

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

יו"ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט, תקף את ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. בנט אמר כי "התגובה הישראלית לירי הטילים על תל אביב היא פתטית", והוסיף כי "צריך לומר את האמת - אני לא יכול להעלות על הדעת שפוטין היה מסביר לרוסים אחרי ירי טילים על מוסקבה שהאויב עשה את זה בטעות. יש לי בשורה: כדי שטילים יירו על תל אביב, מישהו צריך להציב משגר, להטעין את המשגר, מישהו צריך לכוון את המשגר ומישהו שעושה את כל הדברים האלה פשוט לא מפחד מישראל וזאת האמת".