רה"מ על הדיווח כי מכשיר הנייד של גנץ נפרץ: לא עודכנתי בפרטים

בתגובה לפרסום אודות הפריצה לטלפון הסלולרי של יו"ר כחול לבן, נמסר ממפלגתו: "תדרוכי מקורבי נתניהו והפצת השקרים מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה"

בחירות 2019: לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה היום (שישי) כי "ראש השב"כ לא עדכן את ראש הממשלה או מי מטעמו בעניינו של בני גנץ". זאת, בתגובה לדיווח לפיו מכשיר הסלולרי של יו"ר כחול לבן נפרץ על ידי איראן, ותוכנו נמצא בידיה.

בתגובה, נמסר ממפלגת כחול לבן כי "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה". עוד נכתב כי "בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים, לא היה מידע ביטחוני, לא היו סרטונים מביכים, והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה. גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי".

יאיר לפיד התייחס אף הוא לפרסום: "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

בתוך כך, הרמטכ"ל לשעבר קיים הצהריים מפגש עם צמרת מפלגתו, והכחיש בפניהם כי במכשיר שנפרץ הופיעו סרטונים אינטימיים.  

 
 
 
חברי מפלגת כחול לבן בעוטף עזה
 

חברי מפלגת כחול לבן בעוטף עזה (חדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

כחול לבן על פרסום חדשות 13: לציבור מגיע הסבר על פרשת הצוללות

אתמול, ראשי מפלגת כחול לבן, יאיר לפידמשה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי, התייסחו לחשיפת חדשות 13 בדבר מניות שהחזיק ראש הממשלה בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. "פרשת הצוללות רחוקה מלהסתיים", נמסר, "העובדה שנתניהו היה בעל אינטרסים כספיים ישירים בסוגיות הכי קריטיות לביטחון ישראל - חורגת אפילו מהגבולות שלו". 

"מגיעה לציבור בישראל תשובה למה קרובי משפחתו והאנשים הקרובים אליו ביותר קיבלו עמלות במיליוני יורו על העסקה הביטחונית הרגישה ביותר בתולדות המדינה", עוד נמסר מהמפלגה, "מגיעה לנו תשובה למה הוא אישר את עסקת הצוללות עם מצרים והסתיר זאת ממשרד הביטחון וצה"ל".

 

בהמשך, הגיב יעלון ב"לפני החדשות" עם אודי סגל לפרסום והודיע כי אם מפלגתו תנצח בבחירות, היא תקים ועדת חקירה ממלכתית: "אם הפרשה לא תמוצה על ידי היועמ"ש, כחול לבן תקים ועדת חקירה ממלכתית כדי לנקות את האורוות".

כאמור, ביום רביעי פורסם כי נתניהו החזיק עד לשנת 2010, בשותפות עם בן דודו נתן מיליקובסקי, מניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טינסקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז הפרשה. כעת, הפרקליטות בודקת את הקשר בין המניות שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות, שיכולה לקשר אותו לפרשה.

ריבלין: "יש שיח סביב שאלת הרכבת הממשלה - לא אפחד ממתקפות"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס ביום רביעי למערכת הבחירות ואמר: "לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים. ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש". את הדברים אמר בפני חניכי המכינות הקדם צבאיות בכנס "בוחרים לחשוב" של המכון הישראלי לדמוקרטיה. 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין
 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין (קובי גדעון / לע"מ)

 

"עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי", הוסיף הנשיא, "לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר".

"מערכת הבחירות הנוכחית מעלה לדיון הציבורי סוגיות מהותיות העומדות בבסיס קיומה של מדינת ישראל", אמר, "סוגיות שנוגעות בעצבים החשופים של כלל הקבוצות והשבטים החיים כאן. הסוגיות מעוררות דיונים סוערים וחשובים, ונוגעות באחד מהאתגרים הגדולים והמשמעותיים ביותר לחברה הישראלית כיום - האם יש עדיין ערכי יסוד משותפים לכלל אזרחי ישראל, ומה הם אותם ערכי יסוד? מכיוון שהדיון נוגע לזהות שלנו המחלוקת על אותם ערכים משותפים גורמת לנו לעיתים כיחידים וכחברה, לאבד את האמפתיה שלנו ואת יכולת ההקשבה לדעות שונות. מחובתנו לשים לב לא רק לערכים ולעמדות אותם אנו מבקשים לקדם, אלא גם לאופן שבו אנו מקדמים אותם. עלינו לאפשר ויכוח נוקב ומפרה, אך כזה שיש בו הקשבה וכבוד הדדי."

הנשיא ריבלין התייחס לשיח סביב אזרחי ישראל הערבים ואמר: "במערכת הבחירות הנוכחית אנו עדים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כנגד אזרחי ישראל הערבים. ההתלהמות הזאת היא סכנה לחברה הישראלית, והיא סכנה לערכים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כאן במדינה הזאת, בבית הזה - כולנו שווים. אין אזרחים סוג א', אין מצביעים סוג ב'. על כולנו- גם בתקופת בחירות, לעמוד כחומה בצורה כנגד הרוח המסוכנת הזאת, ולהשמיע קול ברור. יש זמנים שבהם שתיקה - כמוה כהסכמה."