עימות בין בנט לגנץ: "הרמטכ"ל לשעבר - חלומו הרטוב של חמאס"

יו"ר כחול לבן תקף את יו"ר הימין החדש, וטען כי "שר חינוך שמשווה בין חמאס לבג״ץ לא יכול להישאר דקה בתפקידו". בנט בתגובה: "מוטב שיחזור לשתיקתו"

(בווידאו - בנט: "לא אשב בממשלת גנץ")

בחירות 2019: יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, הגיב היום (רביעי) לביקורת שהפנה כלפיו יו"ר כחול לבן, בני גנץ, וטען כי "גנץ הוא חלומם הרטוב של אנשי חמאס. אם לאנשי חמאס הייתה זכות בחירה, הם היו מצביעים בשבילו - גנרל ההססנות". את הדברים כתב שר החינוך בחשבון הטוויטר שלו, במענה לדבריו של גנץ, שתקף אותו מוקדם יותר. 

עוד הוסיף בנט כי "האיש שדוח מבקר המדינה קבע נחרצות שכשל לחלוטין בטיפול במנהרות הטרור, האיש שהודה שהוא סיכן ביודעין לוחמי גולני למען מוסריות מזויפת - זה האיש שגם הקים מפלגת שמאל שמנסה לגנוב את דעתם של תושבי ישראל, ומעז לחלק ציונים לאלו שפעלו לתקן את הנזק שהוא יצר. מוטב שיחזור לשתיקתו".

 
 
נפתלי בנט ובני גנץ
 

נפתלי בנט ובני גנץ (רויטרס )

 

גנץ, כאמור, תקף את בנט מוקדם יותר בהתייחס לאמירתו של האחרון, לפיה יש להכריע את חמאס ולרסן את בג"ץ: "שר חינוך שמשווה בין חמאס לבג״ץ לא יכול להישאר אפילו דקה נוספת בתפקידו. הם אפילו לא צריכים כבר להביא את הכהניסטים לכנסת, הם עצמם כאלה. הם הפכו את הרע ל׳הכל כלול׳ והקיצוניות כבר בפנים". 

גם שרת המשפטים, איילת שקד, הצטרפה לעימות המילולי, וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "בני, בבחירה בין גנץ והאג לחיילי גולני - אני עם גולני".


האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

מסקר חדשות 13 שנערך ביום שני עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות כעת, מפלגת כחול לבן הייתה מקבלת 31 מנדטים, והליכוד הייתה מקבלת 28 מנדטים. מדובר בירידה עבור שתי המפלגות, שבסקר הקודם קיבלו 36 ו-30 מנדטים בהתאמה. מפלגת גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס תקבל, על פי הסקר, 2.3% מהקולות, ולא תעבור את אחוז החסימה. ישראל ביתנו, לעומת זאת, תעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים - בניגוד לתוצאות הסקר הקודם.

מפלגת העבודהאיחוד מפלגות הימין וחד"ש-תע"ל יקבלו שבעה מנדטים כל אחת. הימין החדש תקבל שישה מנדטים, כמו גם יהדות התורה ומרצש"ס ורע"מ-בל"ד יקבלו חמישה מנדטים כל אחת, וכולנו, ישראל ביתנו וזהות עם ארבעה מנדטים.

 

בשאלה מי מתאים יותר לכהן כראש ממשלה, השיבו 47% מהנשאלים כי בנימין נתניהו מתאים יותר. 37% ענו כי בני גנץ מתאים יותר, ואילו 16% השיבו כי אינם יודעים. בקרב המגזר היהודי, 52% היו בעד נתניהו, לעומת 34% שהעדיפו את גנץ. בקרב המגזר הערבי, 52% העדיפו את גנץ, ו-21% - את נתניהו.

מפת הגושים מעידה על הפער הגדול ביותר לטובת גוש הימין מאז ההחלטה על פיזור הכנסת. גוש הימין קיבל 64 מנדטים, כולל ארבעת המנדטים של פייגלין, מול 56 של גוש המרכז-שמאל שכוללים 12 מנדטים של המפלגות הערביות - שלא בטוח שימליצו על כחול לבן אצל נשיא המדינה. 

עוד עולה מהסקר כי כחול לבן הצליחה למשוך קולות מהימין – 8% ממצביעי הליכוד ב-2015, 13% ממצביעי הבית היהודי ו-17% מממצביעי ישראל ביתנו - אומרים היום שיצביעו לכחול לבן. בקרב הצעירים בגילי 24-18 - 8.6% בחרו בזהות, 3.6% בגשר, 10% ביהדות התורה ו-31.5% לליכוד. הצעירים הצביעו הכי פחות לעבודה ולמרצ.