פרסום ראשון: יוצר "סרטון הקברים" של הליכוד - הודח מהקמפיין

במטה ההסברה של המפלגה החליטו להדיח את אבישי עברי עקב השימוש בתמונות מבתי עלמין צבאיים; יועץ התקשורת השני הושעה. האחראים לאישור התוכן בליכוד לא פוטרו

בחירות 2019: במטה ההסברה של הליכוד החליטו להדיח את אבישי עברי, איש מטה ההסברה של הליכוד, שהופיע ויצר את סרטון התעמולה שבו נעשה שימוש בתמונה של קברי חללי צה"ל וחולל מהומה - כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה בחדשות 13. כמו כן, הושעה מתפקידו גם יועץ התקשורת השני, אבי כהן, שעומד גם מאחורי הסרטון.

עם זאת, לא פוטרו האחראים על אישור התוכן במפלגה ואנשי הניו-מדיה, בהם יונתן אוריך, יועצו של ראש הממשלה, שעל פי התחקיר הפנימי שביצעה המפלגה, היה עסוק בנסיעת נתניהו למוסקבה יום לאחר מכן.

 
 
 

כזוכר, בקמפיין חסר תקדים של מפלגת הליכוד בפייסבוק, שפורסם לפני כשבועיים, השתמשו במפלגה בתמונות של בית עלמין צבאי ובקברים של חיילי צה"ל, כשברקע עברי אומר "גנץ זה שמאל, ושמאל זה מסוכן". בסרטון שפורסם ב"הליכוד TV", הסביר עברי לדבריו, מהן הסכנות בניצחונו של בני גנץ, אם וכאשר. בסרטון הראו תמונות קשות לצפייה מפיגועים שונים, והן הופיעו בין היתר בדף הפייסבוק של ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת, שהוצב במקום התשיעי ברשימת הליכוד.

 סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד
 

סרטון תעמולה, הקברים של הליכוד ( ליכוד טי.וי)

 

התמונה שבה השתמשו בליכוד היא צילום של חלקת הל"ה בהר הרצל בירושלים, אחד המיתוסים המרכזיים של צה"ל. בחלקה קבורים 35 לוחמי הפלמ"ח וההגנה שנפלו בדרכם לגוש עציון, שהיה תחת מצור, במהלך מלחמת השחרור. בעקבות הגינויים והביקורת על הסרטון אבישי עברי, איש מטה ההסברה של הליכוד, התנצל על המעשה ימים אחדים לאחר שפורסם.