אשכנזי על ניסנקורן: "לא מתכוונים ליישם מדיניות של הסתדרות"

הרמטכ"ל לשעבר התייחס בכנס סגור לביקורת הציבורית נגד חבר סיעתו יו"ר ההסתדרות ואמר כי במפלגתו לא תהיה "תרבות של ועדים" • כחול לבן: "שיתוף הפעולה במפלגה מצוין"

  • פורסם ב:
  • 12/03/2019 09:00
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/03/2019 10:05
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

בחירות 2019 :הרמטכ"ל לשעבר ובכיר מפלגת כחול לבן גבי אשכנזי נשאל אמש (שני) בכנס סגור מה משמעות חברותו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בסיעתו, ואמר כי "אנחנו לא מתכוונים ליישם מדיניות של הסתדרות בכחול לבן". כמו כן, הוסיף כי "אנחנו לא מתכוונים שבכחול לבן, וגם ניסנקורן לא מתכוון - שתהיה כאן תרבות של הוועדים". דבריו של מספר ארבע ברשימת המפלגה מגיעים בעקבות ביקורת ציבורית על צירופו של ניסנקורן לרשימה.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "אבי ניסנקורן הוא מנהיג חברתי חשוב שהוביל לעליית שכר המינימום, לשילוב עובדים עם מוגבלויות ולעיגון זכויות עובדי השמירה והניקיון. מדובר במנהיג אחראי, שבתקופתו לא היו שביתות גדולות במשק. כחול לבן דוגלת בכלכלת שוק חופשית אך כזו שבסופו של יום רואה את האזרח במרכז ואת השירותים הציבוריים הבסיסיים שהוא זכאי להם - חינוך, רפואה ורווחה".

 
 
 
 גבי אשכנזי
 

גבי אשכנזי (החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

כמו כן, הוסיפו במפלגה כי "שיתוף הפעולה בכחול לבן מצוין וקיימת הערכה רבה בין אשכנזי לניסנקורן. למרות הספינים של נתניהו הלחוץ - אנחנו לא עוסקים בשלב זה בתפירת תיקים אלא בניצחון בבחירות האלו שעוסקות בשאלה אחת - נתניהו לפני הכול או ישראל לפני הכול?". 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים כי "ניסנקורן יהיה שר האוצר של לפיד וגנץ והוא יחזיר אחורה את מדינת ישראל לכלכלת הסתדרות שתשבית את המדינה ותפגע באזרחי ישראל". כזכור, בתחילת השבוע, במפלגת הליכוד תקפו את ניסנקורן, ברקע השבתות הרכבות: "ניסנקורן, שר האוצר של לפיד וגנץ, משבית היום קווי רכבת ופוגע באלפי אזרחים בלי שום סיבה".

באותו ערב, התייחס יו"ר ההסתדרות למתקפה ואמר כי "זה פייק ניוז של ביבי, כפי שהוא יודע תמיד לעשות. כמו שכולם יודעים אני כבר בחופשה ולא עוסק בנושאים האלה. בכל השנים שכיהנתי כיו"ר ההסתדרות לא הייתה שביתה ברכבת". ניסקורן אמר את הדברים בתוכנית "החדשות" עם יעקב אילון. לדבריו, לא הובטח לו שישמש בתפקיד שר האוצר במידה ומפלגתו תגיע לשלטון: "אני בא בשביל לתרום עם הכישורים שלי". בנוגע לתפיסותיו הכלכליות ענה: "אני חברתי בכל רמ"ח איבריי".

ניסנקורן הוסיף כי "גנץ הוא ראי הופכי לנתניהו. אדם ישר לעומת אדם עם כתבי אישום כפןף לשימוע, בן אדם ערכי מול אדם שכל הזמן מתעסק בעצמו, ביטחוניסט מול אדם שרק מדבר ולא עושה ביטחון, בן אדם שרואה לנגד עיניו את הפריפריה, את החינוך הציבורי, את הבריאות הציבורית מול בן אדם שלא רואה אף אחד חוץ מעצמו".

 

כזכור, מסקר חדשות 13 שנערך אמש עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות אתמול, מפלגת כחול לבן הייתה מקבלת 31 מנדטים, והליכוד הייתה מקבלת 28 מנדטים. מדובר בירידה עבור שתי המפלגות, שבסקר הקודם קיבלו 36 ו-30 מנדטים בהתאמה. מפלגת גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס תקבל, על פי הסקר, 2.3% מהקולות, ולא תעבור את אחוז החסימה. ישראל ביתנו, לעומת זאת, תעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים - בניגוד לתוצאות הסקר הקודם.

מפלגת העבודהאיחוד מפלגות הימין וחד"ש-תע"ל יקבלו שבעה מנדטים כל אחת. הימין החדש תקבל שישה מנדטים, כמו גם יהדות התורה ומרצש"ס ורע"מ-בל"ד יקבלו חמישה מנדטים כל אחת, וכולנו, ישראל ביתנו וזהות עם ארבעה מנדטים.

בשאלה מי מתאים יותר לכהן כראש ממשלה, השיבו 47% מהנשאלים כי בנימין נתניהו מתאים יותר. 37% ענו כי בני גנץ מתאים יותר, ואילו 16% השיבו כי אינם יודעים. בקרב המגזר היהודי, 52% היו בעד נתניהו, לעומת 34% שהעדיפו את גנץ. בקרב המגזר הערבי, 52% העדיפו את גנץ, ו-21% - את נתניהו.