אקזיט ענק: חברת "מלאנוקס" תימכר ב-6.9 מיליארד דולר

"Nvidia" האמריקנית תרכוש את ענקית ההייטק, שמתמחה בפיתוח וייצור רכיבים למערכות תקשורת. החברה נסחרת בנאסד"ק, והמדינה תגבה מס רק על החלק שרשום ע"ש משקיעים ישראלים

אקזיט ישראלי ענק: ענקית ההייטק "מלאנוקס",מתמחה בפיתוח וייצור רכיבים למערכות תקשורת, תימכר לחברת Nvidia"" האמריקנית ב-6.9 מיליארד דולר. זאת, לאחר שהדירקטוריונים של שתי החברות אישרו היום (שני) את העסקה. החברה נחשבת לאחת המתקדמות מסוגה בעולם בתחום התקשורת בין מחשבים, כשהטכנולוגיה שפיתחה נמצאת בשימוש במעל למחצית ממחשבי העל בעולם. 

"מלאנוקס" נסחרת בנאסד"ק, לאחר שנמחקה בשנים האחרונות מהבורסה הישראלית. בשל כך, המדינה תגבה מס רק על חלק החברה שרשום על שם משקיעים ישראלים. למרות זאת, עדיין נראה שמדובר בתוספת הכנסות משמעותית, לנוכח הגירעון המתרחב בקופת המדינה. על פי ההסכם המסתמן, Nvidia תרכוש את כל המניות הרגילות המונפקות והנפרעות של מלאנוקס תמורת 125 דולר למניה במזומן, המייצגות  כאמור שווי של כ -6.9 מיליארד דולר. את מלאנוקס מייצגים  עוה"ד אהוד סול ויובל מידר ממשרד הרצוג פוקס נאמן

 "אנחנו חולקים את אותו חזון למחשוב מואץ כמו אנבידיה", אמר איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס. "שילוב שתי החברות שלנו מגיע כהרחבה טבעית של השותפות ארוכת השנים שלנו והוא מתאים מאוד בהתחשב לתרבות המונעת ביצועים המשותפת שלנו. שילוב זה יטפח יצירת טכנולוגיה רבת עוצמה והזדמנויות מצוינות עבור האנשים שלנו".

איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס
 

איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס (יח"צ)

 

שר האוצר משה כחלון התייחס לאקזיט של חברת מלאנוקס ואמר כי "מעולם לא היתה הכלכלה הישראלית כה חזקה.  ההצלחה של מלאנוקס היא עוד אות כבוד לכלכלה הישראלית וגאווה גדולה לתעשיית ההייטק. עובדי החברה הוכיחו את הכשרון והיזמות שיש לעובד הישראלי. על אף כל מנבאי השחורות, כלכלת ישראל חזקה ומשגשגת ונמשיך לנצח לטובת כלל עם ישראל והמדינה".

במסיבת עיתונאים אמר ולדמן כי כל עובד יקבל מעל שבעה אחוזים למניה. לדבריו, "צריך להבין שהעובדים לפני הכול ושנעשה הכול כדי לתגמל את העובדים ולשמר אותם". ולדמן הוסיף כי "גם הציבור הישראלי ייהנה מהרכישה הזאת - אתה לא צריך להיות בבורסה בתל אביב בשביל שישראל תהנה מהרכישה". ולדמן התחייב במסיבת העיתונאים "לנסות להביא פעילויות נוספות לישראל". כמו כן, ציין כי "אנוידיה תשאיר את הייצור בישראל ואנחנו אף מתכננים להגביר את הייצור".

 איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס
 

איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס (החדשות 13)

 

מלאנוקס הוקמה בשנת 1999 והיא מעסיקה למעלה מ- 2,900 עובדים ברחבי העולם, זאת בעוד מטה החברה ממוקם ביקנעם עילית. בין הרכישות הבולטות של החברה בעשור האחרון ניתן למנות את זו של חברת וולטייר (Voltaire) מרעננה תמורת סכום המוערך בכ- 218 מיליון דולרים ואת רכישתה של חברת איזיצ'יפ, שכנתה מיוקנעם עילית תמורת סכום שהוערך בלמעלה מ-800 מיליון דולרים. הרכישות הללו עזרו למלאנוקס להפוך למובילה עולמית בכל הנוגע לפתרונות קישוריות, ולמי שהטכנולוגיה שלה משמשת את המחשבים המהירים ביותר בעולם.