באריזה או על המשקל במעדנייה: באיזה נקניק יש יותר חיידקים?

למרות שפסטרמות במעדנייה נתפסות כאיכותיות יותר, בפועל כמות החיידקים שבבשר שאינו ארוז מתרבה מהר יותר - ואף מסכנת אנשים עם מערכת חיסון מוחלשת • ברקוד

ברשתות השיווק היום ניתן לקנות פסטרמות ונקניקים באריזה סגורה או במעדנייה - שנתפסת בעיניי רבים מאיתנו כמוצר איכותי יותר ו"בוטיקי". צרכנים רבים חולפים על פני מקרר הנקניקים הארוזים ועומדים בתור המייגע במעדנייה בסופר מרקט על מנת לקנות את הפסטרמות - למרות שבפועל כמות החיידקים שבבשר שאינו ארוז מתרבה מהר יותר.

מדובר בחיידקים, כמו ליסטריה או סלמונלה, שנמצאים בעיקר בסביבת מעדניות ואטליזים. כל החיידקים הללו עלולים להתרבות על בשר שאינו ארוז ולהיות מסוכנים בעיקר לאוכלוסיות בעלות מערכת חיסונים מוחלשת, כמו קשישים או ילדים, ולכן מומלץ להימנע מצריכת בשר מעובד שאינו ארוז במעדניות. מעבר לחיידקים, משרד הבריאות ממליץ להימנע מצריכת בשר מעובד יותר מפעמיים בחודש, ומזהיר כי אכילת 50 גרם בשר מעובד ביום, מעלה את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס בכ-20 אחוזים.

 מעדניית נקניקים
 

מעדניית נקניקים ( חדשות 13)

 

"המוצרים האלה ששוכבים בוויטרינה, שבכל רגע נוגעים בהם בידיים לא נקיות ומוחזקים במקררים לא נקיים, מתקלקלים מאוד מהר", ציין ד"ר משה רפלוביץ', רופא וטרינר ראשי בגוש דן. "בהרבה מאוד מעדניות, במקום לנקות את משטחי העבודה, לוקחים סמרטוט ובעצם מורחים את הזיהומים באופן אחיד על כל המשטח. כשזה נהיה רירי זה אומר שהמוצר מקולקל ואסור להכניס אותו לפה שלנו. אפילו לחיות המחמד שלנו הוא מסוכן".

"בשר מעובד זה בשר שעבר איזשהו תהליך של התססה או עישון, או תהליכים לשיפור המרקם והטעם", ציינה קרן אן גיימן, תזונאית ומנחת "בוקר בריאות". "הוא מוגדר על ידי ארגוני הבריאות העולמי ככזה שכדאי לצרוך לא יותר מאחת לחודש".


הכתבה נעשתה על ידי ליאור אטיאס