מטען חבלה נמצא בבניין המועצה בירכא - המבנה פונה

חבלני משטרה ניטרלו מטען שאותר בתוך מעלית על ידי עובדי המקום. הבניין פונה מבני אדם וכל צירי הגישה לאזור נחסמו. הרקע לאירוע בבדיקה

מטען חבלה אותר הבוקר (ראשון) בתוך מעלית בבניין המועצה ביישוב ירכא. עובדי המקום זיהו את החפץ החשוד, קראו למשטרה שהחלה בפעולות ניטרול. המבנה כולו פונה מאנשים וצירי הגישה למקום נחסמו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. על פי החשד, הרקע להנחת המטען הוא סכסוך פוליטי בעקבות תוצאות הבחירות המקומיות האחרונות.

בווידאו: כוחות משטרה בבניין המועצה ביישוב ירכא >>

בחודש נובמבר אשתקד, ימים לאחר הבחירות המוניציפליות, מספר רעולי פנים ירו באוויר והשליכו רימון שלא התפוצץ לעבר ביתו של ראש מועצת טובא זנגריה הנבחר, ויסאם עומר. לא היו נפגעים באירוע, שהתרחש על רקע התוצאות לבחירות המקומיות, אולם למבנה הבית נגרם נזק. מספר ימים לפני פרצה שריפה במבנה המועצה המקומית ולבניין נגרם נזק כבד. לאחר האירוע נבדק חשד להצתת המבנה, כוחות משטרה הוזנקו למקום ואבנים נזרקו לעברם על ידי רעולי פנים.

 שריפה בבניין המועצה האזורית מבואות החרמון
 

שריפה בבניין המועצה האזורית מבואות החרמון ( דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

 

בחודש אוקטובר פרצה שריפה בבניין המועצה האזורית מבואות החרמון, שנמצא סמוך לצומת כ"ח, באזור קריית שמונה. ההערכה היא כי מדובר בהצתה. ארבעה צוותי כיבוי, בפיקודו של להב שלומי בן אבו, פרצו את הדלת הראשית של הבניין, ובו גילו שלושה מוקדי אש. הצוותים פעלו לכיבוי הדליקה, אולם נזק כבד מאוד נגרם למקום. לא דווח על נפגעים.