נתניהו נגד רותם סלע: "ישראל היא המדינה של העם היהודי בלבד"

רה"מ הגיב לדוגמנית, שכתבה באינסטגרם: "מתי מישהו בממשלה ישדר לציבור שישראל היא מדינת כל אזרחיה?". איימן עודה: "לומר שהערבים צריכים להיות שווים - דורש אומץ גדול"

בחירות 2019: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר (ראשון) לדבריה של הדוגמנית והמנחה רותם סלע, שהתייחסה ב"אינסטגרם" לריאיון עם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ב"חדשות", בו גינתה את שתיקתה של המנחה על ההשתלחות של השרה בציבור הערבי.

כאמור, סלע כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה – ומה הבעיה עם הערבים? ריבונו של עולם ישנם גם אזרחים ערבים במדינה הזו. מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כל אזרחיה וכל בני האדם נולדו שווים. וגם הערבים רחמנא לצלן הם בני אדם. וגם הדרוזים. וגם ההומואים אגב והלסביות. וגם... שוק... השמאלנים".

דבריה של רותם סלע

דבריה של רותם סלע (אינסטגרם )

 

נתניהו הגיב, גם הוא בחשבון ה"אינסטגרם" שלו: "רותם היקרה, תיקון חשוב - ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים - הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת. הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה - עוד חודש בקלפי".

 רותם סלע
 

רותם סלע (אינסטגרם )

 

שר החינוך נפתלי בנט גיבה את דבריה של סלע, ואמר כי ״בימים שנופלים טילים על ישובי הדרום, לא מבין את ההיגיון בלהתנפל על שדרנית טלוויזיה. כשאהיה שר הביטחון נילחם במחבלים ולא במנחת הכוכב הבא לאירוויזיון״. בנט אמר את הדברים בכנס בוחרים צעירים 2019 באוניברסיטת תל אביב.

מירי רגב כתבה בתגובה לדברי סלע: "רותם, אין לנו בעיה עם הערבים. יש במפלגה שלנו לא מעט חברים ערבים, דרוזים ונוצרים. יש לנו בעיה עם צביעות ונשף המסיכות של לפיד וגנץ שמתאמצים בכל הכח להסתיר מהציבור את העובדה שהם שמאל שמתחפש למרכז".

חבר הכנסת איימן עודה הגיב לדבריו של ראש הממשלה ואמר: "בישראל 2019 להגיד שהמשמעות של דמוקרטיה היא מדינה לכל אזרחיה ושהערבים צריכים להיות אזרחים שווים - כן זה דורש אומץ גדול. רותם סלע, אנחנו לא מכירים אבל סחטיין".