בשבוע הבא: "הקובייה" - תיעוד סצנת ההימורים המשתוללת בישראל

אלפי ישראלים, על פי ההערכות, סובלים מהתמכרות שגורמת להם להפסיד סכומי כסף רבים, נכסים ואף קשרים עם המשפחה. "אולי בסיבוב הבא המזל יגיע" • פרויקט מיוחד של "אנליסט"

על פי ההערכות, עשרות אלפי ישראלים מכורים להימורים, בין אם זה הימורי בחירות בקבוצות וואטסאפ ובין אם זה בשוק השחור. רק בעשור האחרון ההכנסות מהימורים חוקיים, למשל ממפעל הפיס, גדלו ב-87% - יותר משלושה מיליארד שקל בשנה. יותר מכך, ישראל נמצאת בשליש העליון של המדינות המפותחות במערב בכל מה שקשור להיקף ההימורים.

לצד הניסיון לנהל חיים נורמטיביים, המהמרים סובלים מהתמכרות שגורמת להם להפסיד הון תועפות – חלקם מפסידים דירות, חלקם נכנסים לחובות שמלווים אותם שנים, חלקם שומרים את הסוד מבני המשפחה, כדי לא לפרק קשרי נישואין או קשרים בין הורים לילדים.

 הימורים
 

הימורים (החדשות 13 )

 

ר', מכור להימורים בלתי חוקיים, סיפר כי התחיל להמר בגיל 17 מתוך סקרנות, וסכום הכסף הגבוה ביותר שהפסיד בערב אחד היה 70 אלף שקלים. לטענתו, מה שהשאיר אותו בעולם ההימורים זה הריגוש. "אולי הסיבוב הבא זה המזל שלי. מה, אני מוותר? בגלל שהפסדתי אלף או אלפיים, אני לא אשים עוד מאה בשביל לנסות להחזיר חמש? זה הריגוש. זה מה שמושך אותי".

"הקובייה" - פרויקט מיוחד של אנליסט, ישודר החל מיום ראשון במהדורה המרכזית.