הישראלים שהפכו את העטלף לחיית מחמד: "אהבה גדולה, הם מהממים"

באטמן, גיבור כותר הקומיקס הכי נמכר בעולם, מבוסס על בעל חיים הרבה פחות אהוב. רובנו נרתעים מאוד מעטלפים, אך מתנדבי עמותת עטלף מטפלים בהם ומקווים שנפסיק לחשוש מהם

הדמות האהובה באטמן חוגגת 80 ובמשך השנים הללו הוא הקומיקס הכי נמכר בעולם. בעל החיים עליו מבוססת דמותו של באטמן נשזר בהרבה סיפורי אימה ובלהות והפך לחיה שרבים נרתעים ממנה. "הסיבה שהם באים לחניונים היא שפה הם מוגנים מפני תנשמות וכל מיני חיות שטורפות אותם. אנשים חושבים שהם מסוכנים, שהם נאחזים בשערות, שהם מוצצי דם לפעמים. יש כל מיני מיתוסים על עטלפים".

מתוך 33 מיני העטלפים בישראל, 30 בסכנת הכחדה. עטלפי הפירות, המין הנפוץ בישראל, יוסרו בקרוב מרשימת המינים המזיקים, ויוגדרו מין מוגן – כמו שאר העטלפים בארץ. נורה ליפשיץ לא חיכתה שישתנו ההגדרות החוקיות, והקימה כבר לפני חמש שנים את עמותת עטל"ף לטיפול בעטלפי פירות. "הם מלקקים כשהם אוהבים, הם באים כשהם רוצים להיות לידך, זה כאילו הכלב המושלם, רק מאוד קטן ועם כנפיים", תיארה נורה.

 עטלפים
 

עטלפים ( החדשות 13)

 

ביחד עם עוד מאתיים מתנדבים נוספים היא מטפלת בעטלפים פצועים. "כשרואים, אז מבינים איזו מין אהבה גדולה הם והם מהממים והם נורא עדינים ולכן גם מי שמטפל בהם צריך להיות נורא אוהב גם", אמרה מורן לגטיבי, שמתנדבת בעמותת עטל"ף. נורה והחברים שלה רוצים שמעבר להגדרות החוקיות, אנשים גם יפסיקו לחשוש מהעטלף, ובטח שלא להעליב ולקרוא לו עכברוש עם כנפיים.